Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Strajk dostawców jedzenia na wynos. Kurierzy zapowiedzieli strajk

2022-12-19 12:04

Jeśli planowaliście dziś zamówić jedzenie na wynos, to może was czekać przykra niespodzianka. Od poniedziałku (19 grudnia) mają strajkować dostawcy platformy do zamawiania posiłków Pyszne.pl. Dlaczego kurierzy protestują i jak długo potrwa strajk? Informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Strajk kurierów Pyszne.pl

Osią sporu dostawców z platformy Pyszne.pl są dodatki za pracę weekendową. W ostatnim czasie firma Pyszne.pl ogłosiła nowe dodatki za pracę w weekendy dla kurierów w Krakowie i Wrocławiu. Fakt nierównego wynagradzania za tę samą pracę wywołało oburzenie wśród dostarczycieli jedzenia z innych miast. Pomysł strajku polegającego na wyłączeniu nawet na tydzień gotowości do pracy narodził się wśród dostawców z Lublina, ich inicjatywę poparli kurierzy z innych miast. Kurierzy, którzy pracują w innych miastach niewątpliwie czują się pokrzywdzeni w związku z ogłoszoną decyzją. Pierwszym dniem protestu kurierów ma być poniedziałek 19 grudnia. Ze wstępnych danych strajkować ma około 70 do 80 proc. współpracowników Pyszne.pl. Strajk dostawców jedzenia może potrwać nawet tydzień.

Swoje niezadowolenie z nierównego traktowania wyrażą dostawcy zarówno z największych miast, jak Warszawa i Kraków, jak i mniejszych, jak Rzeszów, Częstochowa, Gliwice, Ruda Śląska, czy Bielsko-Biała. Nie da się ukryć, że w zimie praca kurierów, którzy poruszają się głównie na rowerach i skuterach jest wyjątkowo trudna.

Popieracie postulaty dostawców? Dajcie znać w sondzie poniżej.

Sonda
Popierasz strajk kurierów?
Sonda Świąteczna - Ewelina pyta i nie błądzi #5