Strajk Kobiet

i

Autor: Can Ayaz flickr.com Strajk Kobiet

STRAJK KOBIET w Warszawie 22.10 - GDZIE i O KTÓREJ początek protestu?

2021-10-22 12:18

Mija dokładnie rok od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które doprowadziło do zaostrzenia prawa aborcyjnego, co w praktyce uniemożliwiło legalne przerywanie ciąży. Manifestacje w rocznicę organizuje Ogólnopolski Strajk Kobiet. Z naszego artykułu dowiecie się, gdzie i o której rozpoczyna się protest w Warszawie.

Strajk Kobiet w Warszawie 22.10 - gdzie i o której początek protestu? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w stolicy. Dziś mija bowiem rok od dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie prowadzące do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. W praktyce poskutkowało to praktycznie całkowitym zakazem aborcji. Decyzja TK rozwścieczyła Polki, które nie zgadzały się na ograniczenie ich praw. W całym kraju zorganizowano spontaniczne protesty, do których dołączyły tysiące osób. Manifestacje gromadziły tłumy i odbywały się zarówno w największych miastach Polski, jak i w mniejszych miejscowościach. Działaczki zrzeszone w Ogólnopolskim Strajku Kobiet nie złożyły broni i ogłosiły protesty w 20 miastach. Jednym z nich jest Warszawa. W dalszej części artykułu dowiecie się, w który miejscu i o której godzinie rozpocznie się protest w stolicy.

Grozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń

Godzina i miejsce Strajku Kobiet w Warszawie 22.10

Protest w Warszawie 22. października odbywa się pod hasłem "Bronimy życia". Odnosi się ono do bezpieczeństwa kobiet. Na stronie wydarzenia możemy przeczytać:

Bronimy życia kobiet w Polsce. Bronimy naszego prawa do aborcji, naszego elementarnego prawa do decydowania o sobie i swojej przyszłości, naszego prawa do podstawowych usług medycznych, do zdrowia fizycznego i psychicznego, prawa do bezpieczeństwa i wolności. STOP nielegalnej działalności upolitycznionego pseudotrybunału mgr. Przyłębskiej! STOP dyktaturze i pogardzie wobec kobiet!

Warszawski Strajk Kobiet ma się rozpocząć o godzinie 18:00 i potrwać do 20:00. Protestujące i protestujący zbiorą się na Rondzie Dmowskiego, które podczas ubiegłorocznych protestów nazwano "Rodem Praw Kobiet". Więcej szczegółowych informacji o proteście w Warszawie znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Protesty w całej Polsce

Pełną listę manifestacji organizowanych 22.10 przez Ogólnopolski Strajk Kobiet znajdziecie w poniższym poście.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!