Strefa wydzielona

i

Autor: um.warszawa.pl / Janusz Jakubowski flickr.com Strefa wydzielona

Strefy wydzielone w komunikacji miejskiej WRACAJĄ - w autobusach i tramwajach znów zobaczymy taśmy

2022-02-01 14:51

Przez dużą liczbę zachorowań na COVID-19 władze Warszawy zadecydowały o przywróceniu stref wydzielonych w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Sprawdźcie, kiedy żółto-czarne taśmy pojawią się w autobusach i tramwajach.

Wracają strefy wydzielone w pojazdach komunikacji miejskiej - taką informacje podał warszawski ratusz. Strefy wydzielone pamiętamy z początku pandemii. żółto-czarne taśmy oraz plakietki oddzielały kabinę i pierwszy rząd siedzeń od innych miejsc. To obostrzenie dla pasażerów i pasażerek transportu publicznego zniesiono, gdy sytuacja pandemiczna nieco się ustabilizowała. Dziś, w obliczu kolejnych rekordów zakażeń, z troski o zdrowie kierowców i motorniczych konieczny był powrót do oddzielenia przedniej części wnętrza. Ponadto w pojazdach nie będą otwierane drzwi najbliżej kabiny. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu. 

Poradnik Zdrowie: higiena snu

Strefy wydzielone od 3. lutego

Wprowadzenie stref wydzielonych w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego zaplanowano na czwartek, 3. lutego. Inaczej niż poprzednio, wydzielenie przedniej części przy wejściu do kabiny nie obejmie miejsc siedzących. Nieczynne będą natomiast przednie drzwi - przyciski do ich otwierania zostaną zalepione, a informacja o ich blokadzie będzie naklejona na szybie.

Miasto przypomina, że w autobusach, tramwajach i metrze wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, zaś pojazdy są regularnie dezynfekowane.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!