Podpisanie umowy na wykonanie tunelu w Sulejówku

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Sulejówek: pod przejazdem kolejowym powstanie tunel. Mieszkańcy doczekali się inwestycji

2022-06-14 15:23

Na tę inwestycję mieszkańcy Sulejówka czekali od wielu lat. W ciągu al. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku powstanie tunel. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli stać w korkach przed przejazdem kolejowym. Przebiegają tędy dwie ruchliwe trasy - kolejowa, po której jeździ nawet kilkadziesiąt pociągów dziennie, oraz droga wojewódzka.

Tunel w Sulejówku zostanie wybudowany pod jednym z najbardziej uczęszczanych przejazdów kolejowych w Polsce. Powstanie w ciągu al. Józefa Piłsudskiego, między stacją Warszawa Wola Grzybowska a stacją Sulejówek. We wtorek, 14.06 podpisano umowę na wykonanie tunelu. Jak podkreśla burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa, na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat. - Tam się bardzo długo stoi, tamuje ruch, to niebezpieczne miejsce - mówi. Wkrótce sytuacja może się zmienić. W ramach inwestycji powstanie podziemna droga wraz z ciągami pieszo-rowerowymi i windami. - Tunel będzie miał 90 metrów i bardzo usprawni ruch w tej okolicy - uważa Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Sandacze już w jeziorze. Akcja Wód Polskich

QUIZ. Kasza, ryż czy makaron?

Pytanie 1 z 20
Basmati to rodzaj:

Wiele inwestycji za kilkadziesiąt milionów złotych

W planach jest również przebudowa torowiska oraz skrzyżowań i dróg wraz z dojazdami do posesji, a także stworzenie ciągów pieszo-rowerowych. Konieczna jest też przebudowa sieci energetycznej, wodociągowej i gazowej. Na realizację inwestycji wykonawca ma 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Łączna kwota inwestycji to ok. 76 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!