Święto Wojska Polskiego

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego 2021 PIKNIKI WOJSKOWE - gdzie odbędą się na Mazowszu 15.08?

2021-08-11 15:22

W niedzielę, 15 sierpnia, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Oprócz uroczystych obchodów, zorganizowane zostaną też pikniki wojskowe. Sprawdźcie, w których miastach województwa mazowieckiego się odbędą.

Święto Wojska Polskiego 2021 - pikniki wojskowe to jeden ze stałych elementów obchodów święta. W tym roku upamiętniamy już 101. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920. Tak zwany "Cud nad Wisłą" był jedną z najważniejszych bitew w historii Europy. Polskie wojska zahamowały wtedy marsz Armii Czerwonej na zachód. Dla uczczenia tych wydarzeń, 15 sierpnia ustanowiono Święta Wojska Polskiego. Główne uroczystości odbywają się w Warszawie, ale wiele wydarzeń zaplanowanych zostało też w innych miastach. W Warszawie i kilku innych miastach województwa mazowieckiego odbędzie się w sumie 8 pikników wojskowych, podczas których zobaczyć będzie można między innymi pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, pokazy lotnicze i koncerty orkiestr wojskowych. Przewidziano też mobilne punkty szczepień, strefy zabaw dla dzieci i żołnierską kuchnię. Sprawdźcie, gdzie i kiedy na Mazowszu odbędą się pikniki wojskowe z okazji Święta Wojska Polskiego.

Gołe klaty na mieście. Bartosz Kańtoch sprawdza, co sądzą mieszkańcy!

Pikniki wojskowe na Mazowszu 15 sierpnia

W Święto Wojska Polskiego 2021 odbędzie się 30 pikników w całej Polsce. 8 z nich będzie można odwiedzić na terenie województwa mazowieckiego. Imprezy odbywające się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", mają być okazją do przyjrzenia się bliżej wyposażeniu polskiej armii i pracy żołnierzy. Trzy pikniki wojskowe odbędą się 15 sierpnia w Warszawie. Ważny będzie również piknik 14 sierpnia w Ossowie, gdzie w 1920 toczyły się walki. Jakie jeszcze miejscowości Mazowsza organizują piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego? Listę zamieszczamy poniżej:

  • 14.08. Ossów
  • 15.08. Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego, al. Jerozolimskie 3;
  • 15.08. Warszawa, Pl. Piłsudskiego
  • 15.08. Warszawa, PGE Narodowy
  • 15.08. Iłża
  • 15.08. Zwoleń
  • 15.08. Teresin
  • 15.08. Radzymin

Źródło: gov.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!