Sylwester w Warszawie 2021

i

Autor: Mariusz Cieszewski/flickr.com/CC BY-ND 2.0

Sylwester 2022 odwołany. Warszawa rezygnuje z imprezy

Sylwester 2022 minie w Warszawie bez tradycyjnej imprezy dla mieszkańców. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth przekazała portalowi eska.pl, że wydarzenie zostało odwołane. Powodem odwołania Sylwestra w Warszawie są m.in. wysokie ceny energii.

Rosnące ceny prądu sprawiają, że samorządy dużych miast zaciskają pasa. Warszawa to kolejne duże miasto po Krakowie, które zdecydowało się na odwołanie Sylwestra 2022.

Sylwester 2022/2023 bez imprezy w Warszawie

- Nie będzie imprezy sylwestrowej - potwierdziła portalowi eska.pl Monika Beuth, rzeczniczka urzędu miasta.

Imprezy sylwestrowej nie było w Warszawie również w 2021 roku. Wtedy powodem były epidemia covid-19 i kryzys gospodarczy. Zamiast hucznej zabawy sylwestrowej warszawski ratusz zorganizował pokaz świetlny na Pałacu Kultury i Nauki. W większości miast w okolicach stolicy samorządy również zrezygnowały z miejskich zabaw noworocznych. Wyjątkami były Otwock, którego samorząd zorganizował zabawę dla mieszkańców, oraz Grodzisk Mazowiecki, gdzie odbył się pokaz sztucznych ogni.

Warszawa bez balu sylwestrowego w tym roku. Przed ceny prądu

- Wzrost kosztów energii w przyszłym roku przekroczy 500 mln zł. Jednocześnie rządzący nieustannie ograniczają przychody Warszawy z podatku PIT. Mówimy o miliardach złotych. Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu plenerowego - zapowiadał w rozmowie z "Presserwisem" Wojciech Śmiech, wicedyrektor Biura Marketingu Urzędu m.st. Warszawy.

Imprezy sylwestrowe w Warszawie to tradycja, ale praktykowana z przerwami. W 2001 roku impreza nie odbyła się w geście solidarności z ofiarami zamachów w Nowym Jorku i Waszyngtonie. W roku 2005 Sylwester został odwołany w obawie przed atakiem terrorystycznym, a w 2006 nie doszedł do skutku, bo podczas zmiany władzy w ratuszu nie udało się zorganizować imprezy.

Niedoróbki na nowych stacjach metra w Warszawie. Niedziałające windy i ruchomy chodnik