Szczepionka

i

Autor: Unsplash Adam Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki: Sprawa cały czas otwarta

Na szczepienia w Warszawie "wpadło" ponad 12 tysięcy osób! Miasto podsumowuje akcję

2021-05-31 15:38

"Wpadnij na szczepienie" - bez kolejki i rejestracji. To akcja, która w weekend 29-30 maja odbyła się w Warszawie. W poniedziałek zostało jeszcze 5 tysięcy dawek. Dlatego w pięciu punktach - na stadionie Legii, w Wawrze, na Targówku, Białołęce i Ochocie do końca 31 maja można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Miasto szuka też wolontariuszy do pracy w punktach szczepień.

Super Raport 31.05 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Tomasz Siemoniak - PO), Sedno Sprawy: Marek Suski

12 tysięcy osób wpadło na szczepienia do Warszawy!

Szczepienia w Warszawie - aż 12 tysięcy chętnych zostało zaszczepionych w stolicy w ostatni weekend! W tym ponad 4300 bez wcześniej rejestracji. Miasto podsumowuje akcję Wpadnij na szczepienie i zaprasza wszystkich chętnych, by do końca poniedziałku, 31 maja, zaszczepili się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Od wczoraj zostało 5 tys. dawek. - To są szczepionki wakacyjne, czyli takie, że po miesiącu uzyskuje się odporność. Nie ma drugiej dawki. Można jechać na wakacje już w lipcu. Dlatego frekwencja jest duża - mówi Monika Beuth-Lutyk z warszawskiego ratusza.

Punkty szczepień w Warszawie - zostań wolontariuszem!

Ponadto miasto szuka wolontariuszy do punktów szczepień. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 lat i ma w sobie chęć niesienia pomocy. - Naprawdę warto. Zgłaszajcie się Państwo przede wszystkim do szczepień, ale też jako wolontariusze, jeśli chcecie nas wspomóc - mówi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który sam w zeszłym tygodniu przez jeden dzień pracował jako wolontariusz w punkcie szczepień powszechnych w Wawrze.

Zgłoszenia na wolontariat są przyjmowane przez Miejski Portal Wolontariatu ochotnicy.waw.pl.

Czytaj także: LEGIA WARSZAWA w Lidze Mistrzów - z kim może zagrać w I. rundzie eliminacji? Klub poznał potencjalnych rywali

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?