Szkolny budżet obywatelski. Dziewięć szkół zakończyło głosowanie nad projektami

i

Autor: Pixabay

Szkolny budżet obywatelski. Dziewięć szkół zakończyło głosowanie nad projektami

2021-05-17 16:29

W dziewięciu szkołach Warszawy zakończył się szkolny budżet obywatelski. Projekt miał jak najbardziej przypominać miejską edycję budżetu, ale w "pomniejszonej" do szkolnych rozmiarów wersji. Do wydania w większości było około trzech tysięcy złotych.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Zgłaszali projekty i zmieniali swoją szkołę na lepsze

W dziewięciu szkołach zakończył się szkolny budżet obywatelski. Projekt miał jak najbardziej przypominać miejską edycję budżetu, ale w "pomniejszonej" do szkolnych rozmiarów wersji. - Cała społeczność szkolna, czyli nie tylko dzieci, ale także nauczyciele oraz inni pracownicy zgłaszali i głosowali na projekty - tłumaczy Paweł Zalewski z Fundacji "Pole Dialogu".

Czytaj także: Konserwator chce przeniesienia "żółtych szaf" z mostu Poniatowskiego. Bo "są nieestetyczne"

Do wydania w większości było około 3 tys. zł, ale w jednej ze szkół budżet akcji sięgnął 10 tysięcy. Jakie projekty zgłaszali uczniowie?

- W wielu szkołach powtarzała się potrzeba utworzenia miejsca, gdzie można się wyciszyć i pobawić. W jednej zostało rozbudowane patio. Kupiono pergole i mgiełkę wodną na gorące dni. W innej włączono się w projekt "Różowa skrzyneczka" - dodaje Zalewski.

Część środków pochodziła z budżetu miasta. W głosowaniach wzięło udział ponad 2,5 tysiąca osób.​

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!