Szokujące ceny na koniec roku. Co zdrożeje najbardziej? [LISTA PRODUKTÓW]

i

Autor: pixabay.com Szokujące ceny na koniec roku. Co zdrożeje najbardziej? [LISTA PRODUKTÓW]

Szokujące ceny na koniec roku. Co zdrożeje najbardziej? [LISTA PRODUKTÓW]

2022-09-20 10:20

To nie koniec podwyżek! Szczyt inflacji wciąż przed nami - alarmują eksperci. Zimą wzrosną ceny kolejnych produktów. Co zdrożeje najbardziej? Sprawdź listę produktów.

Ceny w Polsce. Za co zapłacimy najwięcej? Lista produktów znajduje się w galerii!

Inflacja w Polsce. Szokujące ceny na koniec roku

Ceny żywności wyższe nawet o 20 procent wyższe niż rok temu! Powodem jest m.in. wojna w Ukrainie, ale także kryzys energetyczny. Eksperci zapowiadają, że zimą za wiele produktów będziemy musieli zapłacić jeszcze więcej.

Czytaj także: Dodatek węglowy z opóźnieniem. Kiedy pieniądze trafią na konto?

Wśród produktów, które zdrożeją najbardziej eksperci wskazują wieprzowinę. Już teraz jej ceny są o 90 proc. wyższe niż w lutym, a ceny mają pozostać w trendzie wzrostowym co najmniej do trzeciego kwartału przyszłego roku. Należy się spodziewać także znacznego wzrostu cen mleka. Mleko, ale także śmietana czy jogurty zaczną być znacznie droższe na początku 2023 roku. Już teraz można zauważyć znaczną podwyżkę cen sera. W najbliższym czasie jeszcze więcej zapłacimy także za masło czy owoce.

Póki co taniej zapłacimy za jajka. Nie powinny wzrastać także ceny drobiu. Stabilizują się ceny wołowiny, oleju czy cukru.

Kiedy inflacja w Polsce zacznie spadać?

Jak mówi ekonomista Grzegorz Maliszewski - inflacja na wysokim poziomie może utrzymać się jeszcze nawet przez kilka miesięcy. - Wydaje mi się, że końcówka roku powinna przynieść nieznaczne wyhamowanie inflacji - tłumaczy ekspert.

Nadal będzie to jednak wysoki poziom. Najmocniej wzrosty cen odczuwamy obecnie m.in. w cenach opału, w tym węgla. W tym obszarze ceny w porównaniu rok do roku wzrosły o ponad 150 procent.

A: NIEDZIELSKI: SKRÓCIMY KOLEJKI DO SPECJALISTÓW

QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
Pamiętasz tekst Inwokacji z „Pana Tadeusza”? „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak…”?