Szpital w Drewnicy przekazuje stare budynki marszałkowi. Będą działać instytucje kultury?

i

Autor: Podkaster/Wikimedia Commons [CC BY SA 3.0]

Szpital w Drewnicy przekazuje stare budynki marszałkowi. Będą działać instytucje kultury?

2021-06-16 20:01

Budynki po starym szpitalu psychiatrycznym w Drewnicy mogą posłużyć kulturze. Placówka przekazuje nieużywane już nieruchomości w zarząd marszałkowi województwa.

Raport z anteny 16.06, godz.10

Jaki los spotka stare nieruchomości szpitala?

W jednym z dawnych budynków szpitala działa warsztat terapii zajęciowej. Trwają rozmowy o przedłużeniu współpracy. Gmina Ząbki wnioskowała do powiatu o utworzenie w jednym z budynków izby wytrzeźwień.

- Patrole policji na wiele godzin są zaangażowane i muszą odwozić osoby nietrzeźwe do Mińska Mazowieckiego. Wtedy nie mogą pracować na rzecz miasta - przypomina burmistrz Małgorzata Zyśk.

Powiat informował wtedy, że placówka - mimo odpłatności - nie byłaby rentowna.

Czytaj także: KAWĘCZYŃSKA pod ochroną konserwatora - co znajdziemy na ulicy?

Jak dowiedzieliśmy się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, wnioski o zagospodarowanie działek w rejonie ulic Szpitalnej, Hubalczyków i Rychlińskiego płyną z mazowieckich instytucji kultury.

- W stosunku do nieruchomości położonych w rejonie „Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica” Sp. z o.o., stanowiących własność Województwa opracowywana jest koncepcja dot. sposobu ich zagospodarowania. Analizie podlegają wnioski kierowane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dotyczące zagospodarowania działek położonych w Ząbkach w rejonie ulic Szpitalnej, Hubalczyków i Rychlińskiego, w tym jednostek kultury prowadzonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - mówi rzecznik Marta Milewska.

Decyzję w tej sprawie wkrótce ma podjąć zarząd województwa.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!