Taksówka Free Now

i

Autor: Free Now

Z Warszawy

Tęczowe taksówki na ulicach Warszawy. Znany przewoźnik zrobił badania i podjął decyzję

2023-06-14 10:27

Już w najbliższą sobotę (17.06) w Warszawie odbędzie się Parada Równości. Popularna firma przewozowa Free Now zdecydowała się poprzeć tę inicjatywę. Z tej okazji przyozdobiła część swoich taksówek w kolory tęczy.

Znana wszystkim mieszkańcom Warszawy firma taksówkarska Free Now poinformowała, że w czerwcu część ich pojazdów wyjedzie pod znakiem tęczowej flagi. Przewoźnik deklaruje, że od lat wspiera aktywnie społeczność LGBT+, a w tym roku chce przyczynić się do tego szczególnie. Nie przeszkadza mu nawet fakt zadeklarowanych blisko 30 proc. klientów, którzy nie mają zamiaru wsiadać do takich taksówek.

Taksówki w kolorach tęczy. Free Now wspiera LGBT+

Przedstawione stanowisko firmy jest poprzedzone szeregiem badań, które wykazały możliwe nastroje społeczne panujące pośród kierowców aplikacji, jak również ich potencjalnych klientów. Zebrane dane opisują kilka istotnych czynników, które były kluczowe dla podjęcia odważnej decyzji przez Free Now.

Nikogo nie powinno dziwić, że 9 na 10 kierowców firmy deklaruje, że w ich pojazdach każda osoba może czuć się bezpiecznie i być akceptowana, niezależnie od koloru skóry, wyglądu czy tożsamości seksualnej. Statystyka odwraca się w drugą stronę, w momencie, gdy kierowcy mieliby okleić swoje samochody w tęczowe barwy. Tutaj różnica jest już bardziej widoczna, ponad 40 proc. taksówkarzy nie zgodziło się na taki zabieg. Blisko 1/3 wszystkich respondentów twierdzi, że obawia się w ten sposób o swoje bezpieczeństwo.

Z kolei przebadani pasażerowie mówią jasno, prawie połowa z nich była świadkami sytuacji, w której doszło do dyskryminacji osoby LGBT+ w przestrzeni publicznej. Również blisko 50 proc. badanych opowiada się za szerszym włączeniem polskich marek w działania wspierające środowisko LGBT+ oraz proces zwiększania świadomości społeczeństwa tym temacie.

Parada Równości 2023 – znamy szczegóły

Czerwiec to tradycyjny miesiąc Pride Month, w którym społeczność LGBT+ ma powód do dumy. Corocznie właśnie w tym miesiącu w Warszawie przechodzi największy marsz środowiska LGBT+, który przyciąga rzeszę tysięcy uczestników. W tym roku pochód przypadnie na sobotę 17 czerwca.

Trasa wydarzenia prawdopodobnie przybierze znany nam z wcześniejszych marszów kształt. Uczestnicy wymaszerują z okolic Parku Świętokrzyskiego i przejdą Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Chałbińskiego, al. Jana Pawła II, rondo ONZ, na Świętokrzyskiej kończąc.

Zobacz zdjęcia jedynego takiego placu zabaw dla dzieci w Polsce - galeria poniżej:

Łabędzie w policyjnej eskorcie