Zapiekanki u Pandy

i

Autor: https://www.facebook.com/ZapiekankiuPandy1/ pixabay.com Zapiekanki u Pandy

TEN CHALLENGE PODBIJA WARSZAWĘ! Do akcji przyłączają się kolejne lokale

2022-02-03 14:45

Pomysł na ten challenge jest genialny w swej prostocie, a na całej akcji korzystają potrzebujący. W działanie angażują się więc kolejne warszawskie restauracje. Więcej na temat wspaniałej inicjatywy właściciela lokalu z zapiekankami przeczytacie w naszym artykule.

Jadłodzielnie funkcjonują w wielu polskich miastach. Są to ogólnodostępne lodówki, w których mieszkańcy i mieszkanki zostawiają pożywienie i produkty spożywcze, które później mogą za darmo zabrać osoby potrzebujące. Ta inicjatywa pomocowa szybko zdobywa zwolenników w całym kraju. Jadłodzielnie mają jednak jeden minus - nie można tam zostawiać ciepłych posiłków. Na pomysł rozwiązania tego problemu wpadł Ksawery Staniecki, właściciel Zapiekanek u Pandy - dwóch budek z zapiekankami na warszawskich Bielanach. Postanowił on zostawiać w lodówkach darmowe vouchery na zapiekanki. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ale pan Ksawery poszedł o krok dalej. Rozpoczął challenge, w którym udział biorą warszawskie lokale gastronomiczne.

Poradnik Zdrowie - Cykl miesiączkowy

Zapiekankowy challenge w Warszawie

Pan Ksawery chciał pomóc potrzebującym, których sytuacja pogarsza się zimą. Zostawiając vouchery w jadłodzielniach dał ludziom w trudnej sytuacji możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Gdy jego inicjatywa okazała się sukcesem, poszedł za ciosem. Jak powiedział serwisowi haps.pl, zainspirował się słynnym hot16challenge - akcją, w ramach której raperzy nominowali się nawzajem do nagraniania krótkich utworów. Challenge właściciela Zapiekanek u Pandy polega zaś na nominowaniu innego lokalu do zostawienia voucheru w jadłodzielni!

Zapiekanki u Pandy nominowały knajpę HotRollo Burger&Wrap. Burgerownia podjęła akcję zostawiając vouchery w jadłodzielni i wyznaczając kolejny lokal - WakeCup CAFE przy ul Zjednoczenia, który z kolei nominował kawiarnię Roślinna.

Jadłodzielnie w Warszawie

Akcja zainicjowana przez pana Ksawerego ma jeszcze jeden plus - udowadnia, że wspólne inicjatywy pomocowe mogą jednoczyć społeczeństwo i angażować w pomoc przedsiębiorców. Możemy się spodziewać, że w wkrótce inne lokale przystąpią do zapiekankowego challenge'u. Listę warszawskich jadłodzielni znajdziecie zaś tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!