Olimpiada Zimowa w Pekinie: Aleksandra Król awansowała do 1/4 finału slalomu giganta równoległego!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Olimpiada Zimowa w Pekinie: Aleksandra Król awansowała do 1/4 finału slalomu giganta równoległego!

Zimowe igrzyska 2022: W Pekinie dwoje warszawiaków!

2022-02-02 19:30

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 ruszają! Uroczysta ceremonia otwarcia odbędzie się już w piątek 4 lutego. Polacy są już w Pekinie, a wśród reprezentantów znalazło się dwoje warszawiaków! Sprawdź nazwiska!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie zaczną się już 4 lutego. Reprezentanci Polski są już w wiosce olimpijskiej w Pekinie, a wśród nich znalazło się dwoje warszawiaków.

Czytaj także: Olimpiada zimowa 2022: Kiedy i o której rozpoczęcie? [CEREMONIA OTWARCIA]

- Wśród reprezentantów Polski zakwalifikowanych do rywalizacji podczas XXIV Zimowych Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 znaleźli się także warszawiacy! Co roku przyznajemy stypendia i inwestujemy w sportową infrastrukturę, dlatego bardzo się ciszę, że nasze działania przynoszą efekty i mamy swoich przedstawicieli na najważniejszych zawodach świata. Powodzenia! - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Warszawiacy w Pekinie

Warszawiacy zaprezentują się w dwóch dyscyplinach olimpijskich. Zuzanna Czapska w konkurencjach alpejskich na snowboardzie, czyli w slalomie, slalomie gigancie, slalomie równoległym i slalomie gigancie równoległym. Pierwszy zjazd Czapskiej w Chinach zaplanowano już na 5 lutego. Z kolei warszawski stypendysta sportowy z 2021 r., Marek Kania wystartuje w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów 12 lutego. Warszawiacy na co dzień trenują w Warszawskim Klubie Narciarskim i Fundacji ŁiSW Legia Warszawa.

Zimowe igrzyska olimpijskie: Polska reprezentacja

Łącznie Polskę reprezentować będzie 57 zawodników, w tym 30 kobiet i 27 mężczyzn. Polacy wystartują w takich dyscyplinach jak: biathlon, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na długim torze, short track, biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwa alpejskie, snowboard i saneczkarstwo. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 r.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE