Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet / tw.waw.pl

Tramwaj na Stegnach. Wiemy jak przebiegała będzie nowa linia tramwajowa

2023-01-27 11:12

Już w 2024 roku tramwajem będzie można pojechać ze Stegien do centrum w 20 minut. Zaplanowano budowę trasy wzdłuż ul. Św. Bonifacego. Sprawdźcie, jak przebiegnie trasa.

Pętla i trasa tramwajowa na Stegnach

Tramwaje Warszawskie zleciły budowę trasy tramwajowej na Stegny wzdłuż ul. Bonifacego. Prawo do takiej decyzji było zagwarantowane w umowie na budowę tramwaju do Wilanowa.

Tory tramwajowe wzdłuż ul. Św. Bonifacego połączą się z powstającą trasą tramwaju do Wilanowa. Tramwaje będą mogły skręcać w kierunku centrum i w kierunku Wilanowa. Długość trasy wyniesie około 800 metrów a trasa będzie zakończona wspólną pętlą tramwajowo-autobusową przy szkole podstawowej im. Raoula Wallenberga. To będzie bardzo wygodne miejsce do przesiadek, bo zaplanowaliśmy że stanowiska dla autobusów będą tuż obok peronów tramwajowych. Tory tramwajowe znajdą się na środku ul. Św. Bonifacego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji, jak dotąd, po jednym pasie i dwie zawrotki – na wysokości ul. Batumi i przy pętli.

Zielone tory

Tory tramwajowe na ul. Św. Bonifacego będą przykryte rozchodnikiem, co nada ulicy bardziej kameralnego charakteru. To zielona przez cały rok roślina jest stosowana przez nas na kolejnych odcinkach torów w Warszawie. Wycisza tramwaje, magazynuje wodę i jest estetyczna. Na ul. Św. Bonifacego łączna długość zielonych torów przekroczy 1,5 km.

Zaplanowano bardzo bogaty program nasadzeń zieleni. Wzdłuż torów i na pętli pojawią się nowe drzewa w tzw. standardzie warszawskim. Oznacza to, że w momencie zasadzenia będą miały wysokość minimum 5 metrów i obwód 25 cm. Proponowane gatunki to lipy, wiśnie piłkowane, kasztanowce białe i dęby szypułkowe. Drzewa przez 5 lat od posadzenia będą na gwarancji, co oznacza że wykonawca prac budowlanych będzie się nimi opiekował – chodzi o podlewanie i pielęgnację. Później te drzewa przejdą na własność miasta. Budowa tramwaju wiązać się będzie z zasadzeniem krzewów – berberysów i róż. Będą także tulipany, byliny i łąki kwietne. Na ulicy Bonifacego zostanie zasadzonych łącznie 40 drzew, 1188 krzewów i 355 bylin i cebul.

Trasa lini tramwajowej na Stegnach

i

Autor: internet / tw.waw.pl
Stare samochody nie wjadą do centrum. Mieszkańcy podzieleni