Trzaskowski usuwa filmik z wielkanocnymi życzeniami i przeprasza. Czasem popełnia się błąd

i

Autor: PAP/Marcin Obara;X/Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski po fali krytyki usunął filmik z wielkanocnymi życzeniami

świąteczne życzenia

Trzaskowski usuwa filmik z wielkanocnymi życzeniami i przeprasza. "Czasem popełnia się błąd"

2024-03-31 14:24

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski usunął filmik z życzeniami świątecznymi po tym, jak spłynęła na niego fala krytyki. Internauci zarzucali politykowi stereotypowe przedstawienie roli mężczyzny i kobiety. "W kampanijnym i przedświątecznym biegu czasami popełnia się błędy" - wytłumaczył Trzaskowski.

W nagraniu Trzaskowski składa życzenia na portalu X z okazji Świąt Wielkanocnych. Widzimy żonę prezydenta Warszawy, odwróconą plecami do kamery i zajmującą się czymś w kuchni. Trzaskowski siedzi na krześle. Według internautów i części polityków, prezydent Warszawy zaprezentował się w stereotypowy sposób: mężczyzna siedzi i mówi, a kobieta pracuje w kuchni.

 Szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska napisała na portalu X "Ałaaaa".

"Zabieram się za czytanie komentarzy pod tymi życzeniami. Najlepsze życzenia dla Pańskiej małżonki..." - ironizował Jan Kanthak z Suwerennej Polski.

Trzaskowski usuwa filmik z wielkanocnymi życzeniami i przeprasza

Po krytycznych komentarzach na portalu X, Trzaskowski usunął filmik i napisał: "W biegu - i tym kampanijnym, i przedświątecznych przygotowań - czasami popełnia się błędy. Jest błąd, będzie pokuta. O jednym zapewniam - na pewno przez całe Święta nie będę siedział rozparty za stołem".

W odpowiedzi Kanthak napisał: "Zastanowiłbym się na Pana miejscu czy ludzie przesyłani przez Pana Donalda są na pewno do pomocy w kampanii".

Natomiast kandydat PiS na prezydenta Warszawy Tobiasz Bocheński dodał: "Niektórych rozczaruje, ale nie wrzucę dziś filmiku, ponieważ pomagam żonie w kuchni, samo się nie ugotuje i nie pozmywa"

Trzaskowski uczy dzieci. Prezydent w przedszkolu na lekcji angielskiego