restauracja

i

Autor: Unsplash (zdjęcie ilustracyjne)

Z Warszawy

Trzy nowe gwiazdki Michelin w Polsce. Wśród wyróżnionych restauracja w Warszawie

2024-06-20 21:17

Trzy kolejne polskie restauracje zostały wyróżnione gwiazdkami Michelin. Jedną z nich znaleźć można w Warszawie, pozostałe - w Gdańsku i Kościelisku. Sprawdźcie, o które lokale chodzi!

Gwiazdka Michelin dla restauracji w Warszawie

Warszawską restauracją wyróżnioną gwiazdką Michelin okazał się Rozbrat 20 na Powiślu. Inspektorzy docenili rozwój lokalu na przestrzeni lat, doskonałe wyważenie smaku potraw oraz najwyższej jakości składniki.

Twórcy lokalu skomentowali już krótko swój gigantyczny sukces. "Wielka radość i wzruszenie" - napisali w mediach społecznościowych, zbierając dziesiątki komentarzy z gratulacjami.

Poza warszawską restauracją, z przyznanych właśnie gwiazdek mogą cieszyć się Arco by Paco Pérez w Gdańsku oraz Giewont w Kościelisku. Pierwszą w kraju zieloną gwiazdkę otrzymała natomiast restauracja Eliksir w Gdańsku. W ten sposób doceniono zrównoważone praktyki i dbałość o środowisko, wpisane w politykę lokalu.

Restauracje z gwiazdkami Michelin w Polsce

Tym samym, po ogłoszeniu nowych wyników inspekcji, w Polsce działa już pięć nagrodzonych jedną gwiazdką lokali. Poza wymienionymi są to Muga w Poznaniu i NUTA w Warszawie. Lokalowi Bottiglieria 1881 z Krakowa udało się natomiast utrzymać dwie gwiazdki - to jedyne w Polsce miejsce z takim wyróżnieniem.

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
Parada Syrenki przeszła ulicami Warszawy