Tunel pod Dworcem Wschodnim prawdopodobnie nie powstanie! PKP PLK podjęły decyzję

i

Autor: Konrad Traczyk Tunel pod Dworcem Wschodnim prawdopodobnie nie powstanie! PKP PLK podjęły decyzję

Tunel pod Dworcem Wschodnim prawdopodobnie nie powstanie! PKP PLK podjęły decyzję

2021-10-11 9:04

Polskie Linie Kolejowe mają dość czekania na porozumienie z miastem ws. budowy tunelu łączącego Pragę Północ z Pragą Południe pod Dworcem Wschodnim. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie on zrealizowany w ramach remontu linii średnicowej. Powodem ma być decyzja miasta, którego nie stać na sfinansowanie projektu.

Co z tunelem pod Dworcem Wschodnim?

Tunel łączący obie Pragi pod Dworcem Wschodnim prawdopodobnie nie powstanie! PKP PLK chciało go stworzyć przy okazji remontu linii średnicowej. Jednak miasto poinformowało, że nie będzie finansowało przygotowania projektu tunelu. Dlatego PKP PLK rezygnuje z jego utworzenia.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

- Polskie Linie Kolejowe opracowują dokumentację projektową zgodnie z założonym harmonogramem, stanowiącym integralną część umowy z wykonawcą. Dalsze oczekiwanie na decyzję miasta spowodowałoby opóźnienie w realizacji projektów, co ze względu na zaplanowane terminu postępowań przetargowych i zamknięcia torowe jest niemożliwe - mówi Karol Jakubowski.

MMA VIP 3 - Kto walczy? Kiedy będzie gala? ZAWODNICY | ESKA XD - Sportekspertka #33

Miasto odpowiada PKP PLK

Monika Beuth-Lutyk ze stołecznego ratusza zapewnia, że miasto z inwestycji nie rezygnuje:

- Wręcz przeciwnie, staramy się zaangażować kolejne decyzyjne osoby, aby finansowanie tego tunelu miało szansę się znaleźć. Nawet pan prezydent wystąpił do premiera Morawieckiego z prośbą o wsparcie finansowe - mówi Monika Beuth-Lutyk.

A jeśli to nie będzie możliwe, premier zostanie poproszony o wsparcie w rozmowach z PLK. Te zdaniem ratusza trwają.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!