Tunel przy Dworcu Wschodnim powstanie! PKP PLK i miasto się porozumiały

i

Autor: Konrad Traczyk Tunel przy Dworcu Wschodnim powstanie! PKP PLK i miasto się porozumiały

Tunel przy Dworcu Wschodnim powstanie! Jest porozumienie między PKP PLK i miastem

2021-12-10 18:25

Wyczekiwana przez mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy inwestycja jednak powstanie! Wszystko wskazuje na to, że udało się osiągnąć porozumienie ws. tunelu łączącego Pragi Północ i Południe przy Dworcu Wschodnim. To efekt rozmów prezesa PKP PLK i prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Pozostało podpisanie porozumienia.

Tunel przy Dworcu Wschodnim powstanie

Jest porozumienie władz stolicy i PKP PLK ws. budowy tunelu przy Dworcu Wschodnim! Wszystko wskazuje na to, że inwestycja oczekiwana przez wielu mieszkańców stolicy jednak powstanie. Jak mówi rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk - to efekt rozmów prezydenta Rafała Trzaskowskiego i prezesa PKP PLK.

Trenuj jak Wiedźmin | ESKA XD - Fit vlog #37

- Te rozmowy zyskały lepszy klimat i przyspieszenie. Liczymy na to, że zakończą się w taki sposób, że to porozumienie zostanie podpisane i obie strony będą usatysfakcjonowane jego treścią - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Rozmowy PKP PLK i Rafała Trzaskowskiego

Pozytywny efekt rozmów potwierdza również Martyn Janduła z PKP PLK.

- Ustalono, że miasto Warszawa zleci i sfinansuje opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy tunelu drogowego w ciągu projektowanej ulicy Tysiąclecia. Jednocześnie, ustalono że PLK podejmie działania w celu sfinansowania budowy konstrukcji tunelu drogowego w ramach przebudowy stacji Warszawa Wschodnia, natomiast pozostałe koszty związane z budową tunelu jak i ulicy Tysiąclecia będą po stronie miasta - tłumaczy Martyn Janduła.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Ostatnim etapem negocjacji między PKP PLK, a władzami stolicy, będzie formalne podpisanie porozumienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!