mazowieckie

Tunel w Sulejówku znowu jest przejezdny. Ekspresowa naprawa uszkodzeń

2024-04-22 14:20

Przez kilka dni ruch w tunelu w Sulejówku był zamknięty dla samochodów i pieszych z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował w poniedziałek, że udało się naprawić uszkodzenia tunelu i ponownie można z niego korzystać.

16 kwietnia ciężarówka uderzyła w belkę zabezpieczającą przed wiaduktem kolejowym. Uszkodzona została belka i balustrady. Po tygodniu od tego zdarzenia udało się naprawić wszelkie usterki i tunel został oddany do użytku.

Auto ciężarowe uszkodziło nowy tunel w Sulejówku

Od momentu wypadku ruch w tunelu został zamknięty dla samochodów i pieszych z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych. Kierowca auta ciężarowego uszkodził nowy tunel w Sulejówku.

Tunel w Sulejówku w ciągu ulicy Piłsudskiego został oddany do użytku w listopadzie 2023 r. Inwestycja powstała dzięki współpracy samorządu województwa mazowieckiego, miasta Sulejówka i PKP PLK, a jej koszt to przeszło 80 mln zł. Tunel o długości 90,5 m zastąpił kolizyjny przejazd kolejowy i powstał w miejscu jednego z najruchliwszych przejazdów kolejowych w kraju.

Tłumy na otwarciu tunelu w Sulejówku. Sceny jak z filmu