Tydzień bez tramwajów w alei Jana Pawła II. Rusza remont torowiska tramwajowego

i

Autor: Muri / Wikimedia Commons [CC BY SA 3.0]

Tydzień bez tramwajów w alei Jana Pawła II. Rusza remont torowiska tramwajowego

2021-05-28 16:33

Ponad tydzień bez tramwajów w Alei Jana Pawła II. Tramwajarze będą remontować torowisko. Zmiany dotkną odcinek od ronda Radosława do ulicy Stawki i dotkną pasażerów komunikacji oraz kierowców.

Raport z anteny 28.05, godz.10

Tramwajarze będą wymieniać rozjazdy na Skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Stawki

Tramwaje 17 i 33 czeka objazd. - Od al. Jana Pawła II przez al. Solidarności i ul. Okopową do ronda Zgrupowania AK Radosław, natomiast składy linii 35 pojadą ulicami gen. Andersa i Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 41 - mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert.

Czytaj także: Sokratesa będzie bezpieczniejsza. Ratusz przedstawił projekt przebudowy

Prace tramwajarzy w al. Jana Pawła II będą obejmowały remont rozjazdu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Stawki, remont torowiska na przejeździe na wysokości ul. Dzikiej oraz wymianę rozjazdu po południowej stronie ronda Zgrupowania AK Radosław.

Na pasażerów będą czekać dwie zastępcze linie - tramwajowa 47 od Nowego Bemowa do Służewca i autobusowa Z17 - z centralnego do Arkadii.​

Pasażerów będą woziły tramwaje i autobusy linii zastępczych:

47 na trasie: Powstańców Śląskich – Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II –Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – Marynarska

Z17 na trasie: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny

W czasie drugiego etapu, od piątku, 4 czerwca, do końca kursowania linii nocnych z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca, trasa linii zastępczej 47 się nie zmieni.

Autobusy linii 157 pojadą objazdem tylko w stronę pętli Szczęśliwice, od ul. Mickiewicza ulicami gen. Andersa i Anielewicza do ul. Smoczej. Zmieni się również trasa autobusów nocnych: N12, N13, N46, N62 i N63. Na północ i wschód będą jeździły ul. Stawki do ul. Okopowej i na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” wrócą na swoje trasy.

Podczas tego etapu prac autobusy linii zastępczej Z17 pojadą w stronę Dworca Centralnego trasą: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny, a w przeciwną stronę: Dw. Centralny – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa – Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA.

Utrudnienia czekają też kierowców. Najpierw nie będzie możliwości przejazdu na wprost przez ul. Stawki. Nie będzie można także skręcić w lewo z al. Jana Pawła II. Od piątku nie pojedziemy w lewo ze Stawki do ronda, ani prosto w stronę Okopowej.

W sobotę będzie też zamknięty przejazd na wysokości Dzikiej.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!