Stołeczne uczelnie tylko dla zaszczepionych. Ich rektorzy dostają groźby

i

Autor: Pixabay Stołeczne uczelnie tylko dla zaszczepionych. Ich rektorzy dostają groźby

Stołeczne uczelnie tylko dla zaszczepionych - ich rektorzy dostają groźby!

2021-11-09 15:51

Stołeczne uczelnie, na których teren nie mogą wejść niezaszczepieni dostają wiadomości z groźbami. Takie pisma otrzymały już Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Akademia Teatralna. Ich autorzy grożą rektorom placówek m.in. zgłoszeniem spraw do prokuratury. Ci jednak nie planują zmienić decyzji.

Groźby wobec rektorów stołecznych uczelni

Warszawskie uczelnie, które wprowadziły zakaz wstępu dla niezaszczepionych na koronawirusa, dostają wiadomości z groźbami. Chodzi o Uczelnię Medyczną im. Marii Skłodowskiej-Curie, a także Akademię Teatralną. Rektor Akademii, Wojciech Malajkat, otrzymuje wiadomości z żądaniami wycofania się z podjętej decyzji i groźbami skierowania sprawy do prokuratury lub kuratorium. Zdania zmieniać jednak nie planuje.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

- Chcemy, żeby choroba zataczała jak najmniejsze kręgi, więc na korytarzu też obowiązują maski. Wszyscy podchodzimy odpowiedzialnie i dorośle do tego, co się dzieje na zewnątrz - mówi Wojciech Malajkat.

Niezaszczepieni studenci

Wojciech Malajkat dodaje, że na koronawirusa nie zaszczepiło się zaledwie 3 studentów Akademii: - Część ze względów zdrowotnych nie może tego zrobić, część ze względu na światopogląd. I ja to wszystko rozumiem, szanuję i nikogo do niczego nie zmuszam. I udostępniam zdalnie naukę w szkole - dodaje Wojciech Malajkat.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste

Władze Akademii Teatralnej podkreślają, że nie spotkały się z większymi protestami ze strony studentów w związku z koniecznością zaszczepienia się.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!