Mieszkańcy obleganych produkują koktajle mołotowa

i

Autor: PAP/EPA/STANISLAV KOZLIUK

Ukraiński browar zamiast piwa wytwarza koktajle Mołotowa [WIDEO]

2022-02-28 13:16

Wojna w Ukrainie trwa już od kilku dni. Kiedy zaatakowane zostały ukraińskie miasta MSW Ukrainy wydało na swojej stronie oficjalny przepis na koktajle Mołotowa z apelem do mieszkańców, by wytworzyli ich jak najwięcej dla obrońców oblężonych miast. Odpowiedź na wezwanie była bardzo duża, a jeden z Lwowskich browarów postanowił zmienić produkcję z piwa na koktajle Mołotowa.

Lwowski browar wytwarza koktajle Mołotowa zamiast piwa

Obrona oblężonych miast trwa już kilka dni. W walce z wozami opancerzonymi obrońcy ukraińskich miast często stosują koktajle Mołotowa. Rząd Ukrainy ogłosił powszechną mobilizację mężczyzn w wieku 16-60 lat. Ponadto wszyscy obywatele zachęcani są przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do tworzenia koktajli Mołotowa i obrony kraju. Na produkcję butelek z zapalającym płynem przerzucił się nawet lwowski browar Pravda. Obecnie Lwowski browar wytwarza koktajle Mołotowa zamiast piwa.

Koktajl Mołotowa to prosta, ale bardzo groźna broń improwizowana, którą nazwać można substytutem granatu zapalającego. Butelkę z substancją zapalającą, używa się zazwyczaj przeciwko piechocie oraz lekkim pojazdom opancerzonym, zrobić ją może w zasadzie każdy. Chcąc zapewnić obrońcom miast stałe dostawy tej broni Lwowski browar Prawda ogłosił, że na chwile obecną zamiast piwa zajmie się produkcją tego rodzaju broni. Browar ma też specjalne etykiety dedykowane dla agresorów – jakie? Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!