Ulica Marszałkowska zyska nowy wygląd! ZDM ogłosił przetarg na projekt

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Ulica Marszałkowska zyska nowy wygląd! ZDM ogłosił przetarg na projekt

2021-03-10 10:19

Ulica Marszałkowska przejdzie gruntowną zmianę! Pojawi się tam więcej zieleni, dróg rowerowych, przejść dla pieszych i nie tylko. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na projekt nowej, zielonej Marszałkowskiej. W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, co ma się tam pojawić.

Kiełbasa Volkswagena | ESKA XD - Prosto z salonu #17

Marszałkowska będzie godna Nowego Centrum Warszawy - mówią samorządowcy! A chodzi o zapowiedzianą metamorfozę ulicy, dzięki której przybędzie zieleni, dróg rowerowych i przejść dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg, który obejmuje zaprojektowanie od nowa dwóch odcinków:

- Północnego od ulicy Królewskiej do placu Bankowego i południowego od ulicy Nowogrodzkiej do placu Konstytucji. Pomiędzy nimi prace albo już trwają - jak na odcinku Rondo Dmowskiego-Świętokrzyska - albo niedługo się zaczną, jak na samym Rondzie Dmowskiego - mówi Jakub Dybalski z ZDM

Czytaj także: Jan Błachowicz już w Polsce. Mistrz UFC robi długą przerwę od walk. Kiedy wróci?

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Modernizacja Marszałkowskiej - Zielona Marszałkowska

Oba odcinki zostaną zaprojektowane w oparciu o koncepcję „Zielonej Marszałkowskiej”, którą przygotował Zarząd Zieleni. Jak przyznał rzecznik drogowców, ta zakłada:

- Po pierwsze zieleń w pasie między jezdniami, po dwa pasy ruchu w obie strony z parkowaniem na jezdni, kompletną przebudowę chodnika, nowe trasy rowerowe: na tym południowym odcinku po obu stronach jezdni, a na tym północnym po stronie zachodniej. W planach są też dodatkowe przejścia dla pieszych przy ulicy Żurawiej i przy ulicy Wilczej - mówi Jakub Dybalski z ZDM

Przystanki autobusowe zyskają nowy wygląd, a sygnalizacja drogowa ma pozwalać pojazdom komunikacji miejskiej na priorytetowe przejazdy. Wybrany projektant będzie miał rok na przygotowanie projektu nowej Marszałkowskiej. Sama przebudowa może się rozpocząć jeszcze w 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17