Ursynowskie Dyktando 2021

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Ursynowskie Dyktando 2021: uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka [DATA, ZAPISY]

2021-11-02 9:48

Ursynowskie Dyktando 2021 już oficjalnie zostało ogłoszone! Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka. Tym razem udział weźmie 152 uczestników. Przygotowano również inne atrakcje! Od kiedy ruszają zapisy? Jak się zgłosić?

Ursynowskie Dyktando 2021 ponownie odbędzie się w listopadzie. W związku z sytuacją covidową przygotowane zostało dla zmniejszonej liczby osób (152 uczestników), ale z transmisją, która da możliwość zadawania pytań w trakcie publicznej rozmowy o języku polskim pomiędzy prof. Bralczykiem a doc. Majkowską nie tylko przez uczestników wydarzenia z sali, ale także internautów na specjalnie przygotowanym czacie. Jak czytamy na stronie ursynow.um.warszawa.pl wiek uczestników jest ograniczony od 12. roku życia, co oznacza, że nie będzie w tym roku kategorii Młodziki. tegoroczne dyktando rozpocznie się o godzinie 10.00 w niedzielę 21 listopada. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy dyktanda, jak również publiczność, wysłuchają wykładu na temat języka polskiego. Zapoznają się również z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie. 

Ogromna awaria na Bródnie, samochody zalała woda

Ursynowskie Dyktando 2021 - zapisy

Zapisy do udziału w Dyktandzie będą przyjmowane od 2 listopada do 18 listopada. O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszać się można się pocztą elektroniczną na adres dyktando@ursynow.pl lub osobiście pod adresem: UD Ursynów, al. KEN 61, (pon. - pt. w godz. 8.00-16.00). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia Karty Rejestracyjnej.

To ważne: Osoby, które zarejestrują się na Dyktando będą miały też obowiązek złożenia w dniu Dyktanda oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika. Wszyscy Uczestnicy Dyktanda zobowiązani są do respektowania reżimu sanitarnego. Jeśli Uczestnik po wejściu na teren imprezy wykaże objawy chorobowe (kaszel, katar itp.), zostanie wyproszony z terenu imprezy.

W Dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w trzech kategoriach:

  • Open - uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert
  • Juniorzy - roczniki 2003 – 2009
  • Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

QUIZ. Jeszcze XX, czy już XXI wiek? Ważne wydarzenia z przełomu wieków. Niby niedawno, ale nie myśl o komplecie

Pytanie 1 z 15
W którym wieku Senat USA uniewinnił prezydenta Billa Clintona w procesie impeachmentu, w związku z seksaferą z Monicą Lewinsky?