Straż miejska

i

Autor: pixabay.com / stołeczna straż miejska Straż miejska

Utknął w korku z rodzącą żoną - pomogła straż miejska

2021-10-08 15:30

Dziecko przychodzące na świat raczej nie zważa na to, czy mama i tato stoją akurat w korku. Szybką pomoc rodzicom zaproponowała w tym wypadku straż miejska! Jak to wyglądało? Dowiecie się z naszego artykułu.

Ta rodzina miała jednocześnie sporo pecha i sporo szczęścia. Pecha - gdyż w drodze na izbę przyjęć, dokąd mąż wiózł rodzącą żonę, para utknęła w ogromnym korku. Szczęścia - ponieważ w tej trudnej sytuacji pomocną dłoń wyciągnęła straż miejska! Zdarzenie miało miejsce w piątek, 8 października, około godziny 10. Patrol zmotoryzowanego IV. Oddziału Terenowego stał przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Solidarności, gdy w pewnym momencie do funkcjonariuszy podjechał bardzo zdenerwowany mężczyzna. Panowie pomóżcie, mojej żonie odeszły wody, zaraz urodzi, a tu korki – powiedział przejęty przyszły tata. Nie było chwili do stracenia!

24-letni pirat gnał 122 km/h przez miasto

Na izbę przyjęć w eskorcie straży miejskiej

Po błyskawicznej ocenie sytuacji strażnicy stwierdzili, że nie ma czasu, by czekać na karetkę. Włączyli sygnały i korzystając ze statusu pojazdu uprzywilejowanego, eskortowali przyszłych rodziców do szpitala. Para jechała za radiowozem strażników, przed którym inne samochody zjeżdżały na boki. Dzięki temu, już po kilku minutach kobieta mogła zostać przyjęta na oddział położniczy bielańskiego szpitala. Strażnikom gratulujemy świetnie przeprowadzonej akcji, natomiast rodzicom - ich małej pociechy.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!