Uwaga właściciele czworonogów. Trwa akcja rozkładania kapsułek

i

Autor: Audrius Vizbaras fot. Audrius Vizbaras

Uwaga właściciele czworonogów. Trwa akcja rozkładania kapsułek

2021-03-16 13:23

W poniedziałek w województwie mazowieckim ruszyły szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. To oznacza, że w różnych miejscach lasów i polan rozłożone są kapsułki z płynem w formie przynęty, która zawiera żywy szczep wirusa wścieklizny.

Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie ruszyły na Mazowszu 15 marca i potrwają do 26 marca. Przeprowadza je Wojewódzki Inspektorat Weterynarii. Preparat jest rozkładany w różnych miejscach lasów i polan w formie kapsułek. Z tego względu właściciele czworonogów powinni zachować szczególną ostrożność i zadbać o to, by ich psy lub koty nie miały kontaktu ze szczepionką.

Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie - gdzie rozkładane są kapsułki z preparatem?

Szczepionki są wykładane m.in. na terenach warszawskiego Wawra, a także w Wesołej, Sulejówku, przy Mazowieckim Parku Krajobrazowym oraz na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Będą też rozłożone w gminach Kołbiel, Wiązowna, Siennica i Halinów.Wojewódzki Inspektorat Weterynarii apeluje, by w tych rejonach zwracać szczególną uwagę podczas spacerów i obserwować zarówno zwierzęta, jak i ludzi, którzy mogli mieć kontakt z preparatem. W razie zauważenie niepokojących objawów należy od razu zgłosić się do lekarza lub weterynarza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Sonda
czy jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedziele?