SMS

i

Autor: pixabay.com SMS

Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS

2022-07-20 11:38

Eksperci kolejny raz apelują o uważność. Do użytkowników różnych sieci w ostatnim czasie trafiają podejrzane wiadomości SMS. Treść nakłania do wysłania odpowiedzi. To może jednak pozwolić oszustom wykraść nasze dane. Na ten numer telefonu uważaj! Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

W ostatnich dniach użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują podejrzane wiadomości SMS od numeru 452441829. Są to wiadomości o różnej treści. 

- Dostałam SMS z treścią "Hello". Myślałam, że to jakiś znajomy, ale teraz jest tyle oszustw, że sprawdziłam w internecie, czy powinnam odpisać. Podobno później ludzie dostają jakieś podejrzane linki i oszuści ściągają oprogramowanie na nasz telefon. Wolę nie sprawdzać - informuje czytelniczka Eska Warszawa, pani Natalia.

Czytaj także: Wakacje 2022 w Chorwacji: Możesz stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych! Ambasada ostrzega przed oszustami

Jak udało się nam ustalić, z tego samego numeru użytkownicy otrzymują także inne wiadomości. Najczęściej dotyczyły przelewów BLIK. 

- BLIK. Ktoś wysłał ci przelew na tel. 500 zł. Skorzystaj z poniższego linku do odbioru środków - informują inni użytkownicy.

Na stronach internetowych, gdzie można sprawdzać podejrzane numery telefonów, wskazany wyżej został oceniony negatywnie i uznany za niebezpieczny. 

Lista podejrzanych numerów telefonu:

  • 452441829
  • 452439932
Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS

i

Autor: archiwum prywatne Uważaj na ten numer telefonu! Oszuści wyłudzają dane przez SMS
Robert Lewandowski i FC Barcelona [DROGA NA SZCZYT] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #53

QUIZ. Trudne hasła z krzyżówek. 5 punktów to nie wstyd!

Pytanie 1 z 10
Ma żeberka ze stali?