Veturilo

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Z Warszawy

Veturilo 2024. Rusza sezon na rowery miejskie w Warszawie!

2024-03-01 14:40

Rowery miejskie Veturilo każdego roku cieszą się w Warszawie ogromną popularnością. Podobnie będzie zapewne w sezonie 2024, który rozpoczął się już w piątek, 1 marca! Ile kosztuje wypożyczenie roweru w Warszawie? Do kiedy będzie można korzystać z wypożyczanych rowerów? Sprawdźcie najważniejsze informacje i obowiązujący cennik.

Veturilo 2024 Warszawa - od kiedy do kiedy potrwa sezon?

Sezon 2024 Veturilo wreszcie się rozpoczął! Mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogą wypożyczać rowery już od piątku, 1 marca.

- Popularność Veturilo wzrasta, jest tak duża jak przed pandemią, a jestem przekonany, że będzie jeszcze większa, bo to jest bardzo tani i bardzo sensowny środek poruszania się po mieście. Utrzymujemy cenę, to jest bardzo ważne. [...] Bardzo się z tego cieszę, zależy nam, żeby rower był nadal tani. Rozbudowujemy oczywiście przez cały czas sieć ścieżek rowerowych, za mojej kadencji to 200 dodatkowych kilometrów. [...] w pewnym sensie wraca wiosna do Warszawy. A z nią rower Veturilo - przekazał Rafał Trzaskowski.

Veturilo będą dostępne bardzo długo, bo aż do 30 listopada 2024 r. Chętni będą mieli na skorzystanie z rowerów aż dziewięć miesięcy. Później ruszy kolejna przerwa zimowa.

Veturilo w Warszawie - ile kosztuje, cennik 2024

Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców Warszawy jest łącznie 3281 rowerów, w tym 300 elektrycznych i 30 tandemów. Po całym mieście rozsianych jest ponad 300 stacji. Aby wypożyczyć rower, należy skorzystać z dedykowanej aplikacji. Dzięki niej, skanując kod QR lub wpisując numer, można wypożyczyć wybrany pojazd.

- W nowym sezonie Veturilo będzie kompatybilne z innymi systemami miejskich rowerów z podwarszawskich miejscowości: KołoMarek w Markach, Otwocki Rower Miejski w Otwocku, Piaseczyński Rower Miejski w Piasecznie oraz Pruszkowski Rower Miejski w Pruszkowie. Dzięki temu rowery Veturilo można zostawiać na stacjach tamtejszych systemów i odwrotnie - podkreślili przedstawiciele ratusza.

Jak wynika z cennika, który obowiązuje od 30 października 2023 r., pierwsze 20 minut jazdy na standardowym rowerze lub tandemie jest bezpłatne, później trzeba wydać: do 60 minut - 1 zł, druga godzina - 3 zł, trzecia godzina - 5 zł, czwarta i każda następna rozpoczęta godzina - 7 zł. Za przekroczenie 12-godzinnego okresu wypożyczenia zapłacimy 200 zł.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku elektryków: do 20 minut - 0 zł, do 60 minut - 6 zł, druga i każda następna rozpoczęta godzina - 14 zł. Przekroczenie 12 godzin wypożyczenia wiąże się z opłatą w wysokości 300 zł.

Dokładny cennik z opłatami dodatkowymi znaleźć można na stronie internetowej warszawskiego Veturilo.

Start sezonu Veturilo 2023 - zobacz zdjęcia:

Veturilo zrobiło furorę! Aż 5 mln wypożyczeń w sezonie