Veturilo

i

Autor: fot. © Radio PLUS / Eurozet

Veturilo powróci na ulice Warszawy. Czy będą nowe stacje?

2022-02-17 19:17

To będzie już dziesiąty rok rowerów miejskich w Warszawie. Operatorem systemu pozostanie firma Nextbike. W ubiegłym roku warszawiacy skorzystali z Veturilo prawie 3,5 miliona razy. W tym roku miasto liczy na pobicie tej liczby.

Czy będzie coś nowego?

Z powodu pandemii Zarząd Dróg Miejskich anulował przetarg, który miał wyłonić nowego operatora Veturilo. Z tego powodu rowerami nadal opiekować się będzie firma Nextbike. W tym roku system nie doczeka się zmian - podobnie jak w roku ubiegłym warszawiacy będą mogli skorzystać z 300 stacji i prawie 5000 rowerów - pandemia przeorała rynek - czasowy zakaz jazdy na rowerze w 2020 roku, powszechna praca i nauka zdalna, przerwanie łańcuchów dostaw z Chin. Szykujemy się do docelowego przetargu, który wyłoni nowego operatora na wiele lat. Różne miasta Polski mają kłopoty z rowerami miejskimi, ale my nie rezygnujemy z Veturilo. To wciąż bardzo popularna usługa - mówi Jakub Dybalski z ZDM-u.

Tym samolotem lecą wirusy nad Warszawą. Pierwszy taki transport w Polsce

Co w przyszłości?

Do przetargu przygotowują się firmy, które zaproponują Warszawie zarządzanie systemem rowerów miejskich. Wśród nich jest obecny usługodawca, Nextbike - liczymy, że system będzie większy - więcej stacji i rowerów, większa dostępność - może na obrzeżach stolicy. To jednak zależy od władz miasta, ale przedstawimy swoje rekomendacje - zapewnia Cezary Dudek z Nextbike Polska. ZDM zapowiada jednak, że nowe Veturilo nie zapewni większej liczby stacji -  będzie jednak nowocześniejsze i bardziej elastyczne dla użytkowników, ale ze szczegółami poczekajmy do przetargu - mówi Dybalski.

Początek sezonu Veturilo już 1 marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rozpoznasz te tablice rejestracyjne? O maksymalną liczbę punktów łatwo nie będzie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Samochód z tablicą rejestracyjną BL pochodzi z: