W Łazienkach Królewskich powstaje toaleta za blisko dwa miliony złotych

1,8 mln zł - dokładnie tyle wyda Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na niewielką toaletę publiczną w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Mamy zdjęcia z budowy.

Toaleta za blisko 2 mln zł w Łazienkach Królewskich

W Łazienkach Królewskich powstaje jedna z najdroższych toalet publicznych w Polsce. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło na nią aż 1,8 mln zł.

Budynek w budowie wygląda dość skromnie, na co zwrócił uwagę w mediach społecznościowych dziennikarz Marcin Dobski. Komentujący nie kryją oburzenia. "Rozmach", "taniocha" - ironizują.

"Nowoczesny pawilon toaletowy"

"Nowoczesny pawilon toaletowy wybudowany zostanie w rejonie ul. Gagarina i Parkowej, w miejscu wyłączonej od lat z użytkowania starej toalety, w bezpośrednim sąsiedztwie placu zbaw oraz terenów rekreacyjnych" - czytamy na stronie Łazienek.

Jak podkreślono, "obiekt stanie się dopełnieniem infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej". "Będzie parterowy, wkomponowany w otaczającą zieleń. Pomieści toalety oraz pomieszczenie do czynności pielęgnacyjnych dla rodzin z dziećmi. Dostosowany zostanie ponadto do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym o ograniczonej sprawności ruchowej" - wyjaśniono.

Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2022 r., zaś oddanie obiektu do użytku w pierwszej połowie 2023 r.

Zapytaliśmy rzeczniczkę MKiDN o inwestycję w Łazienkach i jej wysoki koszt, czekamy na komentarz.

Ile kosztuje remont łazienki?