poczta

i

Autor: pixabay

Święta 2023

W Poczcie Polskiej ruszyła przedświąteczna rekrutacja. Chętni do rozwożenia prezentów poszukiwani

2023-11-21 15:40

Poczta Polska, jak zwykle przed Świętami Bożego Narodzenia, w okresie wzmożonej aktywności zakupowej, rekrutuje dodatkowych pracowników. W tym roku poczta poszukuje nawet kilkuset osób. Poszukiwani są pracownicy do sortowni, kierowcy do i powyżej 3,5 tony oraz kurierzy doręczający przesyłki na terenie całego kraju.

Szansa na dodatkowy zarobek przed świętami

Listopad i grudzień to okres największego ruchu w obszarze e-commerce. Ze względu na przypadające święta, tj. Mikołajki, Boże Narodzenie i Sylwester, Klienci na całym świecie wpadają w wir zakupów. Dla firm logistycznych i kurierskich, w tym Poczty Polskiej, oznacza to wzmożony ruch i obsługę rekordowej liczby zamówień. Aby sprawnie podołać tym wyzwaniom, potrzebne są dodatkowe ręce do pracy – do sortowania, transportu i doręczania przesyłek.

– Praca sezonowa w Poczcie Polskiej to szansa na dodatkowe pieniądze w okresie przedświątecznym, który, jak doskonale wiemy, jest wymagający dla naszych portfeli. Staramy się zaoferować elastyczność, dzięki czemu godziny oraz wymiar zatrudnienia można dostosować do swoich możliwości czasowych. Na wiele stanowisk, głównie w sortowni, nie wymagamy doświadczenia ani nawet CV – wszystkiego nauczymy na miejscu Gorąco zachęcam do obserwowania naszych ofert pracy i aplikowania! – mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Kto może pracować na poczcie?

Praca w sortowni nie wymaga kwalifikacji i doświadczenia. W przypadku kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t). Od kurierów często oczekuje się posiadania własnego samochodu.

Praca na poczcie podczas świąt - wymagania

Oferta pracy sezonowej to zatrudnienie na umowę zlecenie do końca roku. W niektórych lokalizacjach istnieje możliwość przedłużenia współpracy lub zatrudnienia na umowę o pracę. Stawki są zróżnicowane w zależności od regionu i charakteru pracy. Dla studentów, ze względu na to, że od ich wynagrodzeń nie są potrącane składki ZUS i nie są pobierane zaliczki na podatek dochodowy (PIT), stawka brutto równa się stawce netto.

Oferty pracy wciąż czekają w całej Polsce, szczególnie jednak poszukiwani są pracownicy m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie/ Niepołomicach (tylko sortownia).

Jak dostać się do pracy na poczcie?

Każdy, kto jest zainteresowany rekrutacją świąteczną może przesłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej firmy. Tam też, w zakładce Praca/Kariera można znaleźć pozostałe oferty pracy, nie tylko sezonowe.

Poczta Polska wynajęła samochody elektryczne - zobacz zdjęcia:

Trzaskowski pakuje świąteczne prezenty dla warszawiaków