nożownik

i

Autor: policja.pl

W środku nocy rzucił się z nożem na dwie osoby. Podejrzany miał całą kolekcję broni

2022-10-04 16:14

Na jednej z ostrołęckich stacji benzynowych doszło do ataku nożownika. Agresor zaatakował dwóch młodych mężczyzn. W sprawie zatrzymano już 40-latka.

Rzecznik ostrołęckiej policji kom. Tomasz Żerański poinformował, że sobotę o godzinie 2:30 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące ataku nożownika na dwóch młodych mężczyzn, którzy z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek na Powiślu. Pociągi spóźnione w obu kierunkach

Nożownik zaatakował dwie osoby

- Do zdarzenia doszło na jednej z ostrołęckich stacji paliw. W trakcie sprzeczki mężczyzna zaatakował nożem dwóch nieznajomych, po czym odjechał – powiedział rzecznik.

Już po niespełna godzinie policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili tożsamość i miejsce przebywania mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. 40-latek został zatrzymany w jednym z domów na terenie Ostrołęki. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli kolekcję broni białej, w skład której wchodziło 16 noży myśliwskich i bagnety wojskowe.

40-letni ostrołęczanin usłyszał zarzut dotyczący usiłowania dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O dalszych losach mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu