Rzym

i

Autor: Unsplash

Kryminalne

Tam szczególnie pilnuj portfela. W których miastach grasuje najwięcej kieszonkowców?

2024-05-08 14:14

Zbliżająca się majówka, a później sezon wakacyjny będą sprzyjały podróżom po Europie. Do każdego wyjazdu trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować, m.in. zapoznając się z najważniejszymi zagrożeniami, które mogą wystąpić w wymarzonej destynacji. Stołeczny Magazyn Policyjny podpowiedział więc, gdzie należy szczególnie uważać na kieszonkowców.

Kradzieże kieszonkowe to ogromny problem, który niestety może dotknąć każdego w najmniejszej chwili nieuwagi. Występuje oczywiście również w Polsce - policjanci od lat starają się walczyć z tego rodzaju procederem i regularnie zalecają zachowanie ostrożności, szczególnie w zatłoczonych miejscach.

Padnięcie ofiarą kieszonkowców może okazać się szczególnie opłakane w skutkach, gdy do kradzieży dojdzie podczas urlopu, poza granicami kraju. Utrata telefonu czy portfela z dokumentami zdecydowanie komplikuje sytuację turystów, chociażby podczas prób powrotu do domu.

W tych miastach szczególnie uważaj na kieszonkowców

Nim więc rozpocznie się sezon wakacyjny, autor ze Stołecznego Magazynu Policyjnego przeanalizował dane udostępnione przez międzynarodowe portale turystyczne oraz towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu wyliczył europejskie miasta, w których na kieszonkowców trzeba szczególnie uważać.

W zestawieniu pojawiły się aż trzy włoskie miejscowości - Rzym, Mediolan oraz Neapol. W stolicy wyjątkowo niebezpiecznymi miejscami okazały się Koloseum i okolice Fontanny di Trevi. Kieszonkowcy grasują w tłumach, w kolejkach. Nie brakuje ich również w komunikacji miejskiej.

Z dużym ryzykiem kradzieży kieszonkowych spotykają się także turyści zwiedzający francuski Paryż. Złodzieje grasują szczególnie pod Wieżą Eiffla oraz w okolicach bazyliki Sacré-Coeur. Kolejnym niebezpiecznym pod tym względem miastem jest hiszpańska Barcelona - tam wzmożoną ostrożność należy zachować na deptaku La Rambla. Ostatecznie analizy wskazały także na czeską Pragę, gdzie uważać należy głównie na Rynku Starego Miasta i Moście Karola.

"Trójkąt bermudzki" w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Bossowie w łańcuchach na glebie. Policja rozbiła samochodowy gang spod Warszawy!