Bemowo

W Warszawie ma powstać nowy kościół. Wierni zebrali ponad 2 mln zł na jego budowę

2023-12-29 10:08

Na warszawskim Bemowie ma powstać nowy kościół. Na skrzyżowaniu Obrońców Tobruku i ks. Bolesława stanąć ma świątynia wraz z Centrum Rodziny Jana Pawła II. Trwa zbiórka na wykonanie robót ziemnych, wycinek, nasadzeń, fundamentów i izolacji. Wierni zebrali już ponad 2 mln złotych.

Parafia św. Jana Pawła II na Bemowie chce zbudować Centrum Rodziny Jana Pawła II. Zostało ono zaprojektowane jako dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek o powierzchni 3000 mkw. Sam kościół ma mieć nieco ponad 1000 mkw i ma mieć 3 kaplice boczne. Ponadto ma znaleźć się tam duża wielofunkcyjna sala, hall, 5 pomieszczeń administracyjnych i 2 salki na parterze oraz 8 salek wielofunkcyjnych na I piętrze.

Jak czytamy na stronie tej inicjatywy, Centrum Rodziny Jana Pawła II ma być miejscem służącym wiernym do spotkań i wspólnego przeżywania wydarzeń religijnych i kulturalnych. Ma działać tam katechumenium (miejsce spotkań i formacji wspólnot), poradnia dla małżeństw, rodzin, dzieci i młodzieży, sale szkoleniowe i teatralna, świetlica dla dzieci, szkoła podstawowa czy życzliwe miejsce spotkań. Centrum ma być otwarte dla wszystkich wiernych.

"Co roku w maju, już od 7 lat, urządzamy w naszej parafii piknik papieski, który jest okazją do integracji naszej wspólnoty parafialnej. Naszym marzeniem jest, żebyśmy najpóźniej w maju 2030 roku osobiście spotkali się na tym pięknym wydarzeniu, które zainauguruje działalność nowo wybudowanego Centrum Rodziny Jana Pawła II" - czytamy na stronie centrumrodzinyjp2.pl.

Wierni finansują powstanie ogromnego kościoła na Bemowie

Parafia, by zrealizować inwestycję, prosi o wsparcie wiernych. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy, które mają pokryć następujące prace: roboty ziemne, wycinki i nasadzenia, fundamenty, izolacje. Parafia zebrała już 2 176 466 zł z 2 558 400 zł, a więc jest już blisko celu.

Tak ma wyglądać nowy kościół na warszawskim Bemowie

Kiedy Bemowo odzyska ul. Lazurową. Trzaskowski na budowie mówi o terminach