W Warszawie odsłonięto mural z Ireną Kwiatkowską. Kobieta Pracująca w wyjątkowej odsłonie

2022-11-16 14:42

W Warszawie został odsłonięty mural Ireny Kwiatkowskiej. Artystka została na nim przedstawiona w naprawdę wyjątkowej odsłonie.

Mural z Ireną Kwiatkowską w Warszawie

We wtorek, 15 listopada w Warszawie odsłonięto najnowszy, wyjątkowy mural. Przedstawia on kultową aktorkę Irenę Kwiatkowską, tym razem w roli... astronautki. 

- Artystka w jednym z wywiadów wyznała: „Moim marzeniem jest, by zostać kosmonautką". I jako kosmonautka przedstawiona została na muralu - przekazali przedstawiciele Kulturalnej Warszawy.

Wyjątkowy mural, nawiązujący również oczywiście do legendarnej już roli Kwiatkowskiej w „Czterdziestolatku", oglądać można przy ul. Grzybowskiej 47.

Kim była Irena Kwiatkowska?

Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 roku w Warszawie. Była aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Wielu fanów kojarzy ją również z rolami kabaretowymi.

Wśród jej najbardziej rozpoznawalnych kreacji aktorskich wyróżnia się Kobietę Pracującą z „Czterdziestolatka", Lusię z „Rozmów kontrolowanych", czy Zofię z „Wojny domowej". Artystka była również związana z kultowym Kabaretem Starszych Panów.

Irena Kwiatkowska została odznaczona wieloma orderami, w tym Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odebrała również niezliczone nagrody branżowe.

Aktorka zmarła 3 marca 2011 roku. Została pochowana na Starych Powązkach.

Tak "Niezapomniani" kwestowali na Powązkach. Wszystkich Świętych 2022