Będą wyższe opłaty za śmieci w Warszawie!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą wyższe opłaty za śmieci w Warszawie!

Marnujesz wodę - zapłacisz więcej za śmieci! Nowy system naliczania opłat w Warszawie

2020-10-13 17:30

Zła wiadomość dla fanów kąpieli! Warszawa jeszcze w tym roku zmieni sposób naliczania opłat za wywóz odpadów. Będzie powiązany ze zużyciem wody, a to znaczy, że ten kto marnuje wodę może spodziewać się kilkakrotnie wyższych rachunków za śmieci. Ile zapłacimy i od kiedy? Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Wybuch bomby Tallboy w Świnoujściu

Lejesz wodę? Spodziewaj​ się trzykrotnie wyższych rachunków za śmieci!

Jeszcze w tym roku w Warszawie zmieni się zasada naliczania opłat za wywóz odpadów. Zamiast ryczałtu, jedna osoba za śmieci zapłaci 12,73 zł za metr sześcienny zużytej wody. Nie dotyczy to wody, którą podlewamy ogródki. Wieloosobowe rodziny za wywóz śmieci zapłacą najwięcej. Dla nich miasto przygotowało program osłonowy, w ramach którego będzie mogło wesprzeć ich finansowo.

Od kiedy zapłacimy więcej za wodę?

Projekt zmiany metody naliczania opłat za wywóz śmieci stołeczni radni mają przegłosować już w najbliższy czwartek. Zmiany mają wejść w życie 1 grudnia tego roku.

- Jest to bardziej sprawiedliwy i ekologiczny pomysł niż obecny system ryczałtowy. To potwierdzają analizy ekspertów. Każdy z mieszkańców zapłaci za odpady tyle, ile faktycznie zużywa wody. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli większy wpływ na to, ile płacą za śmieci. Przygotowaliśmy również program osłonowy dla wieloosobowych rodzin. Posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mieszczą się w kryterium dochodowym 1848 zł netto na osobę, będą dostawać 30 zł pomocy od miasta miesięcznie - tłumaczy wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Czytaj także: Droższe parkowanie w Warszawie możliwe już od stycznia!

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: