W warszawskich szkołach brakuje... klimatu! Dlatego stołeczne placówki mają o nim uczyć!

i

Autor: Pixabay.com

W warszawskich szkołach brakuje... klimatu! Dlatego stołeczne placówki mają o nim uczyć

2021-02-01 11:49

Więcej klimatu w warszawskich szkołach! Tego chce stołeczny ratusz, który wysyła do placówek specjalne pakiety dla nauczycieli. Bo, jak uważają urzędnicy, dzięki nauce o klimacie więcej młodzieży będzie chciało aktywnie działać. W dalszej części tekstu przeczytasz o tym, co zaplanował Urząd Miasta.

Diesel może być ekologiczny jak elektryk | ESKA XD - Prosto z salonu #15

Nauka o klimacie w warszawskich szkołach

W szkołach brakuje… klimatu! Dlatego Urząd Miasta chce edukować o nim warszawskich uczniów. Do stołecznych szkół dotarły specjalne pakiety dla nauczycieli. Nauka o powietrzu i klimacie ma zachęcić młodych do działania:

- Pakiety zawierają gotowe scenariusze lekcji na temat zanieczyszczenia powietrza oraz zmiany klimatu. Celem przygotowanych lekcji jest ułatwienie uczniom zrozumienia tych ważnych problemów cywilizacyjnych i wskazanie kierunku niezbędnych zmian - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Czytaj także: Strzał na terenie Sejmu. To strażnik postrzelił się w nogę

Sonda
Czy państwo wystarczająco pomaga przedsiębiorcom??

Kiedy będzie więcej lekcji o klimacie?

Pierwszy pakiet już jest - i został przeznaczony dla uczniów ostatnich klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych. 

- Materiały zostały przygotowane w taki sposób, żeby można było z ich pomocą przeprowadzić zajęcia niezależnie od specjalizacji nauczyciela. Zostały skonsultowane pod względem merytorycznym z ekspertami zewnętrznymi, a pod względem metodycznym z doradcami Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Kolejne materiały dla uczniów w różnym wieku mają trafiać do szkół jeszcze w tym roku. Z kolei w grudniu zeszłego roku uczniowie technikum nr 39 oraz podstawówki numer 103 przeszli pilotażowe lekcje. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: Punkt szczepień w Szpitalu Południowym działa pełną parą! Do niedzieli zaszczepi 1,6 tys. seniorów

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15