Warszawa i stołeczna policja edukują seniorów! Powstał specjalny informator

i

Autor: Konrad Traczyk Warszawa i stołeczna policja edukują seniorów! Powstał specjalny informator

Warszawa i stołeczna policja edukują seniorów! Powstał specjalny informator

2023-01-26 14:11

Stołeczna policja i władze Warszawy chcą ustrzec seniorów przed przestępcami. Rusza kampania pn. „Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”. Jednym z jej elementów jest specjalny poradnik dla Warszawiaków. Ma zapobiec kolejnym oszustwom, m.in. metodą "na wnuczka".

Kampania edukacyjna dla seniorów

„Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!” - to hasło nowej kampanii organizowanej przez stołeczny ratusz i warszawską policję. Jednym z jej elementów jest specjalny informator dla seniorów.

W tym można znaleźć m.in. informacje o tym, jak nie dać się nabrać na metodę na wnuczka.

- Opisaliśmy kilka metod, gdzie nie ma jeszcze bezpośredniego kontaktu ze sprawcą, ale to sprawca dzwoni do seniora. Kolejne zagadnienia to wiadomości SMS lub w komunikatorze, kradzież lub oszustwo w kontakcie bezpośrednim, gdzie ktoś puka do drzwi i coś oferuje - mówi Jan Miecznikowski z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy.

Oszuści są przebiegli

Komendant stołecznej policji, Paweł Dzierżak wskazuje na przebiegłość oszustów.

- Te grupy są świetnie zorganizowane, z podziałem na role, gdzie są osoby zajmujące się logistyką. Są osoby, które decydują o wyborze miejsca. Jest cały system odbioru wyłudzonych przez przestępców pieniędzy - tłumaczy Dzierżak.

Tylko w zeszłym roku na terenie stołecznego garnizonu doszło do 378 przestępstw metodą "na wnuczka" lub inną legendę.

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."