Tramwaj i autobus ostrzelane z wiatrówki

i

Autor: pixabay.com Tramwaj i autobus ostrzelane z wiatrówki

Warszawa: ostrzelano tramwaj i autobus - "To był ostrzał ze śrutu"

2022-06-03 13:11

To był ostrzał ze śrutu, prawdopodobnie z broni pneumatycznej - potwierdził PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz odnosząc się do informacji o ataku na tramwaj i autobus na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim. W okolicy zdarzenia znaleziono również samochód osobowy z ostrzelaną szybą tylną.

Sprawca strzelał z wiatrówki

Na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim na wysokości ul. Mickiewicza ktoś ostrzelał z wiatrówki przejeżdżające tamtędy pojazdy: tramwaj oraz autobus. Na szczęście nikt nie został ranny. Jak się okazało, ucierpiały nie tylko pojazdy komunikacji miejskiej, ale również prywatny samochód zaparkowany w okolicy. Na miejscu pracują służby. Rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz informował, że zgłoszenie wpłynęło około godz. 10.35. "Na przystanku tramwajowym Dworzec Gdański, został ostrzelany śrutem, prawdopodobnie z broni pneumatycznej, tramwaj linii 15 jadący w kierunku al. Krakowskiej. Uszkodzone zostały trzy szyby boczne. Nikomu nic się nie stało" - przekazał. Wyjaśnił, że ruch tramwajowy został wstrzymany na 20 minut, a uszkodzony tramwaj zjechał już do zajezdni.

Katastrofa lotnicza w Rębielicach Królewskich. Rozbiła się awionetka, dwie osoby nie żyją

Śrut zbił szybę w autobusie

Zdarzenie potwierdził też rzecznik MZA Adam Stawicki. "Zbita została szyba przy przegubie autobusu linii 116. Stało się to w momencie, gdy autobus wjeżdżał na wiadukt" - mówił PAP. Na miejsce przyjechał oprócz policji także nadzór ruchu, trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Jak ustaliła PAP sprawcami groźnego zdarzenia mogły być osoby nieletnie. "Na miejscu są policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej" - powiedziała PAP oficer prasowa żoliborskiej policji Elwira Kozłowska. Dodała, że policja będzie teraz szukać świadków zdarzenia i zabezpieczać ślady.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!