Warszawa poszukuje kierowców autobusów! Pomoże też potencjalnym pracownikom

i

Autor: ztm.waw.pl Warszawa poszukuje kierowców autobusów! Pomoże też potencjalnym pracownikom

Warszawa poszukuje kierowców autobusów! Pomoże też potencjalnym pracownikom

2022-03-30 18:49

"Zakręceni poszukiwani" - tym hasłem miejscy przewoźnicy i Zarząd Transportu Miejskiego zachęcają potencjalnych kierowców autobusów do zgłaszania się do pracy. Potrzebne są osoby z prawem jazdy kategorii D lub chętne, by je wyrobić. Przy spełnieniu określonych warunków można to zrobić całkowicie za darmo.

Kierowcy autobusów poszukiwani!

Stolica poszukuje nowych kierowców autobusów! W akcję pod hasłem "Zakręceni poszukiwani" zaangażowany jest warszawski urząd pracy i miejscy przewoźnicy. Jak tłumaczy rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert - to odpowiedź na braki kadrowe:

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ

- Taki jest rynek pracy w Warszawie. Kierowcy są poszukiwani nie tylko w spółkach, które świadczą usługi na rzecz Warszawy, na rzecz Warszawskiego Transportu Publicznego, ale po prostu na rynku pracy w Warszawie kierowców brakuje. Stąd to przedsięwzięcie - tłumaczy Tomasz Kunert.

Jak za darmo zrobić prawo jazdy kategorii D?

Aby zgłosić się do pracy wystarczy mieć prawo jazdy kategorii D. Jednak jego brak, to nie problem. Pomoże urząd pracy:

- Dla osób, które nie mają prawa jazdy, a są zarejestrowanymi bezrobotnymi i mają ukończone 24 lata urząd zapewnia bezpłatny kurs na prawo jazdy kategorii D wraz z kwalifikacją. Co jest początkiem drogi do tego, by zostać kierowcą - dodaje Tomasz Kunert.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii w konwencji prawda/fałsz. Nieliczni przekroczą połowę punktów

Pytanie 1 z 15
W Rosji jest 9 stref czasowych:

Szczegółowe informacje o ofertach pracy można znaleźć m.in. na stronie wtp.waw.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!