Na dachach wiat przystankowych pojawiły się zielone dywany

i

Autor: ZDM Warszawa Na dachach wiat przystankowych pojawiły się zielone dywany

Warszawa stawia na zieleń! Na dachach wiat przystankowych pojawiły się zielone dywany

2021-09-01 16:33

Warszawa stawia na zieleń na miejskich przystankach! Na dachach 20 wiat przystankowych pojawiły się zielone dywany. To nie tylko walor wizualny , ale i korzyść dla środowiska. Do stworzenia zielonych dywanów wykorzystano rozchodniki. To roślina, która bardzo dobrze potrafi przystosować się do niełatwego otoczenia.

Zielone dywany na dachach wiat przystankowych

Warszawa zazieleniła przystanki! Na dachach 20 wiat pojawiły się zielone dywany. - Rośliną, którą wykorzystano do ich utworzenia jest rozchodnik - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

ESKA XD #030 - FAME MMA 11, KOZACKA MIŁOŚĆ, SEKRETY PIŁKARZY

- Pierwszy zielony przystanek pojawił się już w zeszłym roku na Żoliborzu. To był test. Chcieliśmy ocenić, jak rozchodnik sprawdzi się na dachu wiaty przystankowej, jak zniesie trudne warunki atmosferyczne - tłumaczy Tomasz Kunert.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...

Rozchodnik: Dlaczego znajduje się na dachu przystanku ?

Test na przystanku wypadł pozytywnie, dlatego zdecydowano się na wyłożenie rozchodników na kolejnych. Jak dodaje Tomasz Kunert - dają one nie tylko wizualne korzyści. - Taka roślina ogranicza zapylenie powietrza, wchłania dwutlenek węgla, w upalne dni zielony dywan na dachu obniża temperaturę wewnątrz wiaty przystankowej, ponadto absorbuje wodę podczas opadów, co poprawia retencję wody opadowej - mówi Tomasz Kunert.

To kolejna z metamorfoz, którą przechodzą miejskie przystanki. Ostatnio na kilku z nich zamontowano specjalne ekrany multimedialne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!