Warszawa: W tym miejscu zaszczepisz się w majówke bez rejestracji!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Warszawa: W tym miejscu zaszczepisz się w majówke bez rejestracji!

Warszawa: W tym miejscu zaszczepisz się w majówkę bez rejestracji! [ADRES, 1-3.05.2021]

2021-04-29 18:05

Warszawa uruchamia specjalny punkt szczepień. Będzie działał podczas weekendu majowego. Co więcej, będzie można się w nim zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji! Sprawdź, gdzie dokładnie można się zaszczepić i jakie wymagania należy spełnić.

Specjalny punkt szczepień w Warszawie. Będzie można się w nim zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji! Gdzie się pojawi?

Punkt będzie czynny od 1 do 3 maja w Warszawie na pl. Bankowym 3/5. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10 do 18, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

- To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę – wyjaśnia Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Podkreśla również, że tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Urząd zastrzega jednak, że liczba szczepionek jest ograniczona.

Zgodnie z informacjami urzędu, do województwa mazowieckiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Czytaj także: Warszawa: POGODA NA MAJÓWKĘ - jaka aura 1, 2 i 3 maja?

Akcję szczepień w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim będą wspierali żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego.

Kto może zaszczepić się podczas majówki w Warszawie? [1-3.05.2021]

Nie trzeba wcześniej umawiać się na szczepienie. Wystarczy, że mamy skierowanie. Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat oraz starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze,
  • zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

 

QUIZ. Najważniesze wydarzenia 2020 roku. Niby tak niedawno, a pewnie kilku błędów nie uda ci się uniknąć

Pytanie 1 z 12
Styczeń: Śmierć Koby'ego Bryanta. W jaki sposób zmarł legendarny koszykarz?
Raport z Anteny 29.04