Warszawscy kierowcy jeżdżą coraz szybciej. Mandaty nie pomogły?

i

Autor: Pixabay Warszawscy kierowcy jeżdżą coraz szybciej. Mandaty nie pomogły?

Warszawscy kierowcy jeżdżą coraz szybciej. Mandaty nie pomogły?

2022-05-25 18:22

Wyższe mandaty dla piratów drogowych pomogły, ale na chwilę - to wnioski z najnowszego raportu stołecznego Zarządu Dróg Miejskich. Urzędnicy sprawdzili, z jaką prędkością jeżdżą stołeczni kierowcy i ilu z nich znacznie ją przekracza. Wyniki badania nie napawają optymizmem. Z powrotem zbliżamy się do niebezpiecznych wartości.

Kierowcy znów jeżdżą za szybko

Mandaty pomogły, ale na chwilę. To wniosek z najnowszego raportu Zarządu Dróg Miejskich. Urzędnicy sprawdzili w nim, z jaką prędkością poruszali się stołeczni kierowcy przed podwyższeniem stawek mandatów, w styczniu - po ich podniesieniu oraz jak jeżdżą obecnie. Jak mówi rzecznik ZDM, Jakub Dybalski - liczba kierowców znacznie przekraczających prędkość spadła w styczniu blisko czterokrotnie.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

- Natomiast te pomiary kwietniowe pokazują, że to trochę wraca do tego poprzedniego stanu. Cały czas ta prędkość nie osiągnęła tej z zeszłego roku, czyli cały czas kierowcy jeżdżą wolniej. Cały czas tych, którzy rażąco przekraczają prędkość jest sporo mniej, niż w zeszłym roku. Natomiast nie są to już te wyniki styczniowe - mówi Jakub Dybalski.

Mieszkańcy stolicy o kierowcach

Podobne wnioski mają też warszawiacy:

- W godzinach szczytowych, kiedy ludzie śpieszą się do pracy, można zauważyć ten pośpiech.

- Jeżdżą po wariacku. Fatalnie. Nawet i na Starym Mieście. Zwłaszcza nocami szarżują po tych uliczkach. Na Śródmieściu, na Pradze - to są te newralgiczne punkty - mówią mieszkańcy stolicy. 

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?

ZDM apeluje do rządowych instytucji o zwiększenie w mieście liczby fotoradarów. Sam zarząd ma w tej sprawie związane ręce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!