restauracja

i

Autor: pixabay

Warszawska restauracja wyróżniona w prestiżowym konkursie. Wyjątkowy sukces

2023-01-09 17:31

Wyniki konkursu World Culinary Awards zostały ogłoszone. Choć na najlepszą polską restauracją nie wybrano lokalu z Warszawy, jedna ze stołecznych restauracji może cieszyć się wyjątkowym wyróżnieniem. Znalazła się bowiem w ścisłej czołówce naszego kraju.

World Culinary Awards - najlepsze polskie restauracje

Najlepszą polską restauracją World Culinary Awards została ogłoszona krakowska „Fiorentina”. Oprócz niej, w konkursie nominowano również trzy inne lokale. Jeden z nich znajduje się w Warszawie.

Mowa tu o wyróżnionym „Butchery & Wine”. Lokal specjalizuje się w stekach z mięsa pochodzącego z całego świata, między innymi z Urugwaju, USA czy Australii. W menu znajdujemy również dużą gamę przystawek, a wśród nich sałatki, śledzie, owoce morza, czy różnego rodzaju dania mięsne. Do tego w restauracji spróbować można wielu win, m.in. z Grecji, Argentyny oraz Włoch.

- Polskie mięso kupujemy bezpośrednio od producentów oraz zaprzyjaźnionych ubojni. W dobrej wołowinie liczy się nie tylko rasa. Kontrolujemy sposób hodowli i odżywiania zwierząt, ich drogę do zakładu, ubój i wszystko to, co dzieje się z mięsem później. W jakich warunkach jest rozbierane, sezonowane i przygotowywane do wysyłki. Mięso zagraniczne sprowadzamy bezpośrednio od najlepszych producentów z Australii, USA, Irlandii, Urugwaju i Wielkiej Brytanii. Trzymamy się zasady, że dobre mięso to mięso które znamy - informują przedstawiciele restauracji.

Co ważne, „Butchery & Wine” od lat figuruje w przewodniku Michelin. Jak podano na stronie internetowej lokalu, ten znalazł się w nim po raz pierwszy już w 2012 roku.

„Butchery & Wine” znajdziecie przy ul. Żurawiej 22 w Warszawie.

Czytaj również: Najlepsze restauracje wegetariańskie w Warszawie. Wybraliśmy nasze ulubione lokale

„Żeby zbudowali trzecią linię metra”. Tego właśnie warszawiacy życzą sobie w nadchodzącym roku!