Święto Drzewa: Co robić w weekend w Warszawie? Sprawdź program!

i

Autor: Urząd Miasta st. Warszawy Święto Drzewa: Co robić w weekend w Warszawie? Sprawdź program!

Warszawskie Święto Drzewa: Co robić w weekend w stolicy? Sprawdź program!

2022-10-05 12:42

W weekend w Warszawie odbędzie się Święto Drzewa. W programie uwzględniono liczne atrakcje dla dzieci, dorosłych, a także dla całych rodzin. Sprawdź szczegółowy program Warszawskiego Święta Drzewa.

Warszawskie Święto Drzewa

W tym roku po raz szósty obchodzone jest Warszawskie Święto Drzewa. W ramach projektu przez cały wrzesień trwał konkurs przyrodniczy dla placówek edukacyjnych. Szkoły i przedszkola tworzyły prace na temat drzew w mieście. Tegoroczną akcję zwieńczy niedzielny piknik dla mieszkańców w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Wydarzenie będzie trwało w niedzielę 8 października od godz. 12:00 do 17:00.

Czytaj także: Santander Bank Polska z zarzutami UOKiK. Pierwsza taka decyzja w historii!

Atrakcje arborystyczne i dendrologiczne

Z okazji Warszawskiego Święta Drzewa dendrolodzy ZZW przygotowali pokaz arborystyczny – będą wspinać się po linie na wysoką topolę rosnącą w okolicy Kamienia. Zabiorą też mieszkańców na spacer dendrologiczny. Eksperci opowiedzą o specyfice nadwiślańskiego lasu łęgowego i pokażą, jak wykonuje się badanie drzewa tomografem akustycznym – urządzeniem obrazującym wnętrze pnia drzewa.

Warsztaty stolarsko-przyrodnicze

Podczas pikniku z pomocą specjalistów można będzie zbudować drewniane budki lęgowe dla ptaków i schronienia dla owadów. To też doskonała okazja, by poznać gatunki zwierząt żyjących w okolicy Pawilonu Edukacyjnego. Wykonane budki będzie można zabrać ze sobą.

Twórcze animacje

Pod okiem specjalistów można będzie nauczyć się komponować wyjątkowe zapachy na bazie olejków eterycznych. Uczestnicy warsztatów poznają też historię olejków, dowiedzą się, jak takie substancje wpływają na ciało i umysł oraz jak je aplikować. Przygotowane mikstury można będzie zabrać w specjalnych buteleczkach.

Kolejną twórczą atrakcją będzie plener malarski prowadzony przez Urszulę Sobieszek. Artystka podpowie, jak z pomocą ołówka czy węgla oddać piękno nadwiślańskiej przyrody. Jej walory staną się także inspiracją do zabawy słowami i tworzenia wierszy haiku podczas kameralnych warsztatów poetyckich.

Gry terenowe

Edukacyjne zabawy w terenie koło Pawilonu będą odpowiednie dla małych i dużych. Wymagają podstawowej wiedzy przyrodniczej. Biorąc udział w terenowym dominie czy planszówkach, uczestnicy dowiedzą się czegoś o zwierzętach i roślinach, w szczególności o drzewach.

Harmonogram pikniku

  • Warsztaty przyrodniczo-stolarskie 12:00-17:00
  • Gry terenowe 12:00-17:00
  • Plener malarski prowadzony przez Urszulę Sobieszek 12:00-14:00
  • Warsztaty tworzenia zapachów

- 12:00-13:00 (25 osób) - 13:00-14:00 (25 osób) - 14:00-15:00 (25 osób) - 15:00-16:00 (25 osób)

  • Warsztaty poetyckie

- 12:00-13:30 (10 osób) - 14:00-15:30 (10 osób)

  • Pokaz arborystycznych technik dostępu linowego 13:00-14:00
  • Badanie drzewa przy użyciu tomografu akustycznego 15:00-16:00

Informacje o pikniku można znaleźć również na Facebooku. Organizatorami wydarzenia są Zarząd Zieleni m.st. Warszawy i Klub Gaja.

A. SOBOŃ: DUŻE RYZYKO WZROSTU INFLACJI Z POCZĄTKIEM ROKU

Slang korporacyjny. Jak dobrze go znasz? Mało kto zna wszystkie odpowiedzi!

Pytanie 1 z 7
"Workflow" - co kryje się pod tym hasłem?