Most Poniatowskiego

i

Autor: Enrico Strocchi flickr.com Akcja służb nad Wisłą. Od rana szukają mężczyzny, który skoczył z mostu

Ważą się losy fotoradarów na Moście Poniatowskiego. Konserwator szykuje raport po kontroli

2021-06-16 19:54

Wiele elementów jest uszkodzonych - to pierwsze wnioski z kontroli Mostu Poniatowskiego przed remontem. Raport zajmie się też sprawą fotoradarów. Wojewódzki konserwator zabytków nie zdecydował jeszcze, czy będzie domagać się przesunięcia lub usunięcia urządzeń. Według konserwatora Zarząd Dróg Miejskich "wyraził gotowość usunięcia lub przesunięcia fotoradarów", ale sam zarząd nie potwierdza tych informacji.

Raport z anteny 16.06, godz.10

Kontrola przed planowanym remontem potwierdziła zniszczenia wielu elementów mostu Konserwator zajął się też sprawą fotoradarów. Na razie nie ma decyzji o tym, czy urządzenia z Poniatowskiego znikną, czy będą przesuwane.

- Trudno mi złożyć jednoznaczne deklaracje. Na razie przygotowujemy wnioski pokontrolne. Co do samego mostu stwierdziliśmy zniszczenia wielu elementów, które wymagają konserwacji. Sprawdzamy też także wydane pozwolenia i zgody na przyszłe prace - mówi mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków Jakub Lewicki.

Czytaj także: KAWĘCZYŃSKA pod ochroną konserwatora - co znajdziemy na ulicy?

Zdaniem konserwatora, stołeczny zarząd dróg miał zgłosić gotowość do zmian.

- Z naszej strony nic się nie zmieniło. Jeśli jakakolwiek instytucja uzna, że te urządzenia są tam niepotrzebne i że możemy sobie pozwolić na taką nonszalancję, by je usunąć, to będziemy musieli się temu podporządkować - odpowiada rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski.

Spór trwa od tygodni. Konserwator miał zarzuty co do umiejscowienia i estetyki fotoradarów na zabytkowym moście. Tymczasem miasto przypomina, że o wyglądzie urządzeń decydują przepisy, a mapa z ich lokalizacją była dołączona do wniosku.​

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!