Ważne decyzje stolicy ws. reprywatyzacji! Chodzi o blisko 140 spraw

i

Autor: Pixabay Ważne decyzje stolicy ws. reprywatyzacji! Chodzi o blisko 140 spraw

Ważne decyzje Warszawy ws. reprywatyzacji. Chodzi o blisko 140 spraw

2022-09-07 18:26

Po przełomowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w kwestii reprywatyzacji władze stolicy podejmują kolejne kroki. Chcą przeanalizowania blisko 140 spraw reprywatyzacyjnych. W ocenie miejskich urzędników podjęte w nich decyzje powinny zostać unieważnione.

Warszawska reprywatyzacja: blisko 140 spraw do ponownego rozpatrzenia

Władze Warszawy podejmują kolejne kroki w kwestii reprywatyzacji. Po przełomowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego urzędnicy zwrócili się o przenalizowanie blisko 140 spraw. Wydane w nich decyzje - zdaniem stołecznych urzędników - powinny zostać unieważnione.

- To, ile realnie nieruchomości może wrócić do miasta, zależy od tego, jak szybko i skutecznie będą działały organy, które mają możliwość wzruszenia tego rodzaju decyzji. Czyli komisja reprywatyzacyjna, SKO i Wojewoda - mówi Wojciech Latocha, dyrektor Biura Spraw Dekretowych.

Reprywatyzacja w Warszawie

Na 140 sprawach może się jednak nie skończyć.

- Cały czas, sukcesywnie prowadzimy analizy jeżeli chodzi o kolejne sprawy i decyzje. Wyniki na pewno będą na bieżąco przedstawiane i zmaterializują się w postaci kierowania kolejnych informacji o analogicznych przypadkach, jakie miały miejsce, jeżeli chodzi o sprawy kontrolowane przez NSA - dodaje Wojciech Latocha.

Pod koniec sierpnia Naczelny Sąd Administracyjny oświadczył, że ci, którzy wykupili roszczenia do reprywatyzowanych nieruchomości, nie są stroną postępowania. A to w dużym skrócie oznacza, że nie mają do nich prawa.

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56

QUIZ. Materiały na ściany domu – zobacz czy wiesz z czego i jak budować?

Pytanie 1 z 13
Czy beton komórkowy produkuje się z:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, jutro o 8 w Warszawie zabrzmi dźwięk syreny alarmowej. Znamy powód
  2. "13 przykazań wiślanych". Oto zasady bezpiecznego wypoczynku Dzielnicy Wisła
  3. Policjanci z żałobie, nie żyje Jarosław Olszewski. Mundurowi pożegnali przyjaciela ze służby