skrzyżowanie

i

Autor: ZDM Warszawa

Inwestycje

Ważne skrzyżowanie w Warszawie czeka przebudowa. Padły milionowe kwoty

2024-07-03 9:36

ZDM Warszawa przekazał, że otwarto już oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania ulic Ostrobramskiej i Poligonowej na Pradze-Południe. Ile dokładnie będzie kosztowało zrealizowanie wyczekiwanych przez okolicznych mieszkańców zmian? Drogowcy podali możliwe kwoty.

Przebudowa ważnego skrzyżowania w Warszawie - oferty w przetargu już otwarte

W przetargu ogłoszonym przez ZDM Warszawa zgłosiło się łącznie pięć firm - Traffic Polska (2 517 082,65), AN PROJEKT (2 679 248,80 zł), WOD-KAN-BRUK (2 762 345,75 zł), ROKOM (2 984 287,16 zł) oraz Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty (3 009 497,01 zł). Tym samym oferty mieszczą się w przedziale od ok. 2,5 do 3 mln zł.

Drogowcy zajmą się teraz ich dogłębną analizą. - Złożyliśmy też wniosek do Rady Warszawy o przyznanie dodatkowych środków na tę inwestycję. Jeżeli otrzymamy finansowanie i postępowanie uda się rozstrzygnąć, to wykonawca będzie miał 120 dni na realizację prac od momentu podpisania umowy - przekazał ZDM.

Przebudowa ważnego skrzyżowania w Warszawie - co się zmieni?

W ramach realizacji inwestycji wykonawca wybuduje nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej, Poligonowej i Grenadierów. - W zachodniej części skrzyżowania, przez ulicę Ostrobramską wytyczone zostanie nowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym. Dziś do dyspozycji pieszych jest tam tylko kładka - rozwiązanie przestarzałe, niewygodne dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek problemy z poruszaniem się, a więc osób starszych, z wózkiem, na wózku, czy z bagażami - wyliczyli drogowcy.

Poza tym rowerzyści zyskają nowy przejazd przy skrzyżowaniu z Grenadierów. Droga rowerowa będzie biegła od Białowieskiej. Wyremontowane zostaną chodniki wzdłuż Ostrobramskiej, a wyspy między Ostrobramską i Poligonową staną się szersze.

Jak dobrze znasz piosenki o Warszawie? Quiz

Pytanie 1 z 8
W której piosence Maryla Rodowicz śpiewa: "To był maj, pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem"?
AFERA! Kupili apartamenty w WARSZAWIE, nie chcą mieszkać przy WIEŚNIACZEJ! STRASZNA NAZWA!| Komentery