przychodnia

i

Autor: Pixabay (fot. il.)

Ważne wieści dla pacjentów oraz ich rodziców. Wstrzymany oddział wznawia działalność

2022-10-25 13:26

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia przekazali ważne dla pacjentów oraz ich rodziców informacje. Od 1 listopada swoją działalność wznowi bowiem oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie.

Zarząd uzdrowiska w Konstancinie informował pod koniec sierpnia br., że zmuszony jest wstrzymać działalność Izby Przyjęć i stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. Decyzja o wstrzymaniu oddziału stacjonarnego spowodowana była, jak wyjaśniano, brakiem lekarzy specjalistów psychiatrii dziecięcej.

- Zdajemy sobie sprawę, że niniejsza informacja jest dla naszych pacjentów i ich rodzin wyjątkowo trudna, a w wielu wypadkach dramatyczna, ale decyzja o okresowym wstrzymaniu działalności oddziału wynika z przyczyn od nas niezależnych – wskazywała placówka.

Czytaj również: Tragiczny pożar, w akcji pięć wozów strażackich. Niestety, nie żyje dwoje emerytów

Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Konstancinie wznawia działalność

Ministerstwo Zdrowia przekazało jednak we wtorek za pośrednictwem Twittera, że "od 1 listopada wznawia działalność oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży oraz izba przyjęć w Konstancinie pod Warszawą".

- Dyrekcja uzdrowiska poinformowała właśnie mazowiecki oddział NFZ o przywróceniu przyjęć – przekazał resort.

Skandaliczne warunki w warszawskim oddziale psychiatrycznym dla dzieci