PARK POW

i

Autor: Zarząd Zieleni Warszawy

inwestycje

Ważny apel Zarządu Zieleni Warszawy. Kierowcy mają kilka dni, by przestawić auta

2024-04-02 14:38

Zarząd Zieleni Warszawy wystosował apel do kierowców. Wszystko przez zmiany w organizacji ruchu na budowie parku nad Południową Obwodnicą Warszawy. Z odcinków, gdzie planowane są prace, muszą zniknąć zaparkowane auta.

Warszawski Zarząd Zieleni wystosował w mediach społecznościowych apel do kierowców, którzy pozostawili auta pomiędzy ulicami Stryjeńskich i Braci Wagów oraz pomiędzy Braci Wagów i al. KEN. Urząd przekazał te 2 odcinki wykonawcy, który realizuje budowę parku nad POW. W związku z tym, że na tym obszarze zmieni się organizacja ruchu, zaparkowane tam samochody muszą zostać przestawione.

"W związku z tym, w dniach 2-9 kwietnia na tych dwóch odcinkach wprowadzimy czasową organizację ruchu. Organizacja ruchu została podzielona na kilka etapów, co pozwoli zminimalizować ewentualne niedogodności dla pieszych i rowerzystów. Zasadniczo nie będzie miała wpływu na ruch samochodowy, natomiast konieczne jest usunięcie aut z dwóch parkingów przy ul. Braci Wagów" - napisał Zarząd Zieleni Warszawy.

Na Ursynowie powstaje nowy park linearny

Właściciele aut muszą przestawić je do 9 kwietnia. Za budowę parku odpowiada firma Palmett. Ma być to miejsce pełne zieleni, gdzie rosnąć ma około tysiąc drzew, a także ponad 100 tys. krzewów, pnącza, byliny i trawy ozdobne. Powstanie tam także nowy układ chodników i ścieżek spacerowych. Przez cały park będzie ciągnęła się promenada. Pojawi się tam także strefa rekreacyjna, drewniany taras i ogród deszczowy. Park ma mieć około 10 hektarów. Jego oddanie do użytku jest zaplanowane na 2025 rok.

Podziemny parking na placu Powstańców Warszawy prawie gotowy

To nie jest sterta gruzu, to lapidarium. Nietypowa instalacja na Ursynowie